Zobrazení otázky a odpovědí
-
Konfigurace
6266 otázku odeslal(a) Robin Salomon v Pátek 28.Března 2014 20:01:32
Hezký večer. :-)
Rád bych znal názor astrologů na planetární konfiguraci 60°-120°-60° - někdy nazývanou "trojúhelník geniality".
Setkal jsem se s názorem u astrologa, že jde o "sračku" a "bludy", a že nic takového neexistuje. :-)
Já jsem amatérský astrolog, ale i na zahraničních webech je tato konfigurace takto zvaná.
Vaše zkušenosti? :-)
-
Re: Konfigurace
1 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak v Pátek 28.Března 2014 21:39:46
Pokusím se odpovědět aspoň napůl. S tím, že je to můj osobní názor, který se neopírá o žádný literármí zdroj. Ale řekl bych, že jakékoli konfigurace, které se odvozují od sextilu a trinu je možné chápat i jako kvadratury v prostoru. Příkladem je krychle viděná ve směru jedné ze svých rohů.
Konfigurace odvozené od 60° a 120° ,ať už je u nich zdůrazňována tvořivost, lehkost zvládání úkolů nebo přímo genialita lze tak pojímat jako symboly schopnosti překročit obvyklý způsob uvažování. Vertikála s tím spojená koresponduje i s tradičním výkladem trinu a trigonu jako duchovních aspektů.
-
Re: Konfigurace
2 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Pátek 28.Března 2014 22:20:20
my to máme spojeno se schopností prakticky uskutečňovat realizovat sextil myšlenky, ideje trinus
-
Re: Konfigurace
3 odpověď odeslal(a) Robin Salomon v Sobotu 29.Března 2014 07:11:06
Děkuji za odpovědi. Já to vnímám jako nějaké nadání (sextil), které se projeví planetou v apexu. Líbíás e mi ta krychle v prostoru. :-) Zajímavý pohled.
Já jsem nyní i objevil pro mě novou konfiguraci, a to trapéz - přiznám se, že se někdy v tom i ztrácím. :-)
-
Re: Konfigurace
4 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak v Sobotu 29.Března 2014 11:02:49
S tou krychlí mě k tomu stejně, alespoň původně, inspirovalo logo nakladatelství Půdorys. Pak jsem na to na mnoho let zapomněl a zase jsem to znovuobjevil, tentokrát již po svém. Navíc mě to utvrzuje v názoru, pro někoho možná astrologicky kacířském: Že totiž nikoli konjunkce (případně opozice), ale KVADRATURY poskytují nejobecnější základ pro pochopení toho, jak fungují aspekty. Tj. jakékoli včetně těch konjunkcí.
Jinak trapéz mě ještě nenapadl, tedy s výjimkou určitých technických obtíží s rekonstrukcí krbu na chatě;-)
-
Re: Konfigurace
5 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak v Pondělí 31.Března 2014 07:45:29
U těch kvadratur mám na mysli to, že je lze považovat za archetypální příklad křížení směrů (doběžných i rozběžných), jak už to slovo napovídá.
-
Re: Konfigurace
6 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Pondělí 31.Března 2014 08:40:12
http://www.rezonance.cz
souhlasím Ondřeji s tím, že zejména na kvadraturách je vidět jak aspekty fungují, zejména to jaký je rozdíl mezi doběžností a rozběžností.
Konjunkce a opozice doběžné a rozběžné vlastně ani nejsou, neboť jsou v cykly přítomny jen jednou. Jsou ale v aplikaci, nebo v separaci. Aplikace = kalibrace, separace = zpětná vazba po akci (Gregory Bateson Mysl a příroda)
-
Re: Konfigurace
7 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Pondělí 31.Března 2014 08:44:03
http://www.rezonance.cz
planety v apexu u planetárních konfigurací trojčlenných jsou aktivní - uvolňují napětí, které vzniká vztahem obou dalších planet. nezanedbatelný je i opoziční bod, kam apexová planeta míří je analogií terče pokud planeta v apexu je analogií šípu a zbylé planety analogií luku a tětivy
-
Re: Konfigurace
8 odpověď odeslal(a) RadekM v Pondělí 31.Března 2014 18:16:13
A to znamená třeba u mně slunce,merkur-trigon pluto v poloviční vzdálenosti neptun a v apexu saturn - míří to tedy k saturnu v xii.domě v blížencích - znamenalo by to tedy práce s uvolňováním nevědomých strachů zejména v souvislosti s komunikací? ( slunce,merkur -vodnář ix.dům, neptun střelec vi.dům , pluto váhy v.dům a saturn - xii.dům-blíženci ) Ostatní planety: přes tuto opozici neptun-saturn jde přímo kvadratura venuše+jupiter kozoroh viii.dům na uran váhy v.dům a pak ( logicky ) už jen z této kvadratury vybíhají od venuše+jupiteru k luně sextil do štíra vi.domu a od urana k martovi ve střelci také ve vi.domě!!! Viděli už jste ve své praxi něco podobného? Až to budu s tím umět, tak sem dám i obrázek anebo kdo chce mi může pomoci:je to 27.leden 1973 13:30 Kladno SEČ.
-
Re: Konfigurace
9 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak ve Středu 2.Dubna 2014 00:00:03
re 6: Mě k tomu Pavle nakonec přivedly automobilistické korespondence. Naprosté většině míst, kde se setkávají dvě nebo více komunikací se přece říká křižovatky;-)
A kdo a kde má přednost je nejlépe pochopitelné právě na křižovatkách pravoúhlých, které jsou obdobou velké kvadratury, však taky patří v testech k nejčastějším. A jak jsem tady už někde psal, z nich se pak všechno zpětně odvozuje pro "křížení odpovídající sextilům, trigonů i čistě neptolemaiovským aspektů. Včetně připojovacích a odbočovacích pruhů, které jsou výstižným a navýsost funkčním podobenstvím konjunkce v aplikaci a separaci. A mimo jiné naznačují, že i při těch konjunkcích může dojít ke střetu zájmů či témat, je-li některé z nich takové, že nám to v něm pálí rychleji než tématu jiném;-)
Tradiční pojetí, které pracuje hodně s vládci (asi víc než my) pak odpovídá neřízeným křižovatkám, které mají pravidla přednosti (korespondující s relativní úrovní na stromu dispozitorů) daná svislými značkami. Humanistické a transpersonální pojetí pak odpovídá demokratickému střídání řízenému semafory.
Praktický závěr z toho vyplývající je, že při jakémkoli aspektu nebo konfiguraci je třeba střídavě pouštět ke slovu různá životní témata, aby nedocházelo se netvořily kolony / bloky. Anebo - tradičněji nechat určitým tématům hlavní slovo, první hlas, podobenství hlavní komunikace. Ono to tak stejně nakonec končívá, což je argument pro onu méně demokratickou tradici.
PS: Vážné upozornění (to není apríl): Pokud by náhodou tato podobenství někoho z vás zaujala, hlavně na to nemyslete za tím volantem, jen v bezpečí sedu na nehybné židli !!!
re 8: Zatím jen stručně - Radku, mohu Vás ujistit, že snad každá nativita má řadu velmi zvláštních až neobvyklých kombinací prvků. Záleží obvykle na zvolené technice, která nám je zviditelní názorněji než jiná.
-
Re: Konfigurace
10 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak ve Středu 2.Dubna 2014 00:08:27
Píšu jako hotentot, takže znovu:
re 6: Mě k tomu Pavle nakonec přivedly automobilistické korespondence. Naprosté většině míst, kde se setkávají dvě nebo více komunikací se přece říká křižovatky;-)
A kdo a kde má přednost je nejlépe pochopitelné právě na křižovatkách pravoúhlých, které jsou obdobou velké kvadratury; však taky patří v testech k nejčastějším. A jak jsem tady už někde psal, z nich se pak všechno zpětně odvozuje pro "křížení" odpovídající sextilům, trigonům i čistě neptolemaiovským aspektům. Včetně připojovacích a odbočovacích pruhů, které jsou výstižným a navýsost funkčním podobenstvím konjunkce v aplikaci a separaci. A mimo jiné naznačují, že i při těch konjunkcích může dojít ke střetu zájmů či témat, je-li některé z nich takové, že nám to v něm pálí rychleji než v tématu jiném;-)
Tradiční pojetí, které pracuje hodně s vládci (asi víc než my) pak odpovídá neřízeným křižovatkám, které mají pravidla přednosti (korespondující s relativní úrovní na stromu dispozitorů) daná svislými značkami. Humanistické a transpersonální pojetí pak do jisté míry odpovídá demokratickému střídání řízenému semafory.
Praktický závěr z toho vyplývající je, že při jakémkoli aspektu nebo konfiguraci je třeba střídavě pouštět ke slovu různá životní témata, aby se netvořily kolony / bloky. Anebo - tradičněji - nechat určitým tématům hlavní slovo, první hlas, což je podobenství hlavní komunikace. Ono to tak stejně nakonec končívá, což je trochu argument pro onu méně demokratickou tradici. Navíc ony vnitřní kontrolky nemusejí vždy fungovat, stejně jako ty semafory.
PS: Vážné upozornění (to není apríl): Pokud by náhodou tato podobenství někoho z vás zaujala, hlavně na to nemyslete za tím volantem, jen v bezpečí sedu na nehybné židli !!!
re 8: Zatím jen stručně - Radku, mohu Vás ujistit, že snad každá nativita má řadu velmi zvláštních až neobvyklých kombinací prvků. Záleží obvykle na zvolené technice, která nám je zviditelní názorněji než jiná.