Zobrazení otázky a odpovědí
-
Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
6206 otázku odeslal(a) hanka v Pondělí 21.Října 2013 11:52:42
Dobrý den, protože jsem našla program ku srovnání s Johannesem, přijde mi téma zajímavé natolik, aby bylo samostatným vláknem. Tedy kopíruji z vlákna s názvem "Váhy" svůj dotaz:
.
Protože pracuju s Johannesem, tak by mne zajímala kontrola na ostatních programech, neboť půjdu do roku cca mínus tři tisíce před Kristem, a tak netuším, nakolik až tam lze něco, co tu uvedu, extrapolovat:
Když jsem hledala postavení starých vládců ve "svých" znameních v tom pořadí, jak jsou uváděni, dospěla jsem k několika zajímavým letům (zatím jsem šla jen pozpátku před náš letopočet, protože jsem předpokládala, že v tomto ohledu je naše dvoutisícletá "současnost" už dost zmapovaná).
V roce, o němž budu hovořit, nádherně po jarní období začínají vycházet planety na noční oblohu (takže jsou okem pozorovatelné) ve svém pořadí - Saturn ve Vodnáři, Jupiter v Rybách, Mars v Beranu, Venuše v Býku a Merkur v Blížencích. Nenastavila jsem si ovšem tropický, ale siderický zodiak, takže lze hovořit o tom, že takto stojí ty planety nikoli ve ZNAMENÍCH (ani tak siderických natož tropických), ale v SOUHVĚZDÍCH - prostě tak, jak je viděl pozorovatel ze Země, třeba v Mezopotámii, kde se zrovna zabydlovali a usilovali o územní ucelení Sumerové, anebo v Egyptě, kde jim vodítkem při stanovení zemědělského roku, jak se praví, byl heliakický východ Síria.
Jarní bod byl v tom roce (podle Johannese) ale ausgerechnet v Oku Býka, tedy přímo na Aldebaranu!
Od rovnodennosti ke kulminaci na obratníku Raka je to asi tak devadesát dva-tři dny, a bim ho, za tu dobu Slunko urazí od Aldebaranu rovnou na Regulus. Ten stojí v tu dobu ve ZNAMENÍ - no to je vlastně jedno v jakém ZNAMENÍ, protože je pořád na počátku SOUHVĚZDÍ Lva. A máme starou osu vládců jak vyšitou. Akorát si musíme trošku pohlídat příliš rychlou Lunu, která si pak se Sluncem mění místo.
No, a tady se zdá, že si Egypťani pomáhali tím heliakicky vycházejícím Síriem, protože logicky - když stojí Slunko na Regulu, no tak to není vidět. Ani když za rovnodennosti stálo na Aldebaranu, pouhým okem to nemohli vidět. Ale nějak to museli VĚDĚT.
.
Dám sem nějaké obrázky k porovnání výsledků pohledu na oblohu. Je to opravdu pozoruhodné, že se mezi jarem a létem opravdu poskládají planety za sebou v chaldejském pořadí jako perličky na šňůrce. A to v roce, kdy jarní bod sedí přesně na fiduciální hvězdě Aldebaran - alespoň podle výpočtu programu Johannes.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
1 odpověď odeslal(a) hanka v Pondělí 21.Října 2013 11:56:02
http://nio.astronomy.cz/index.html
http://nio.astronomy.cz/index.html
.
Z této stránky je možno si stáhnout zajímavý program, v němž se dá jít i do hloubky před náš letopočet.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
2 odpověď odeslal(a) hanka v Pondělí 21.Října 2013 11:59:40
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
3 odpověď odeslal(a) hanka v Pondělí 21.Října 2013 12:02:35
Na obrázku shora je situace po odkrokování animací v programu Johannes cca 49 dní, tedy sedm týdnů, po jarní rovnodennosti.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
4 odpověď odeslal(a) hanka v Pondělí 21.Října 2013 12:04:37
Na dvou obrázcích dole je podobná situace v průběhu jara z programu nio:
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
5 odpověď odeslal(a) hanka v Pondělí 21.Října 2013 12:06:15
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
6 odpověď odeslal(a) hanka v Pondělí 21.Října 2013 12:08:33
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
7 odpověď odeslal(a) hanka v Pondělí 21.Října 2013 12:25:58
Protože mám samozřejmě nadále svoje skeptické pochybnosti, ráda bych se zeptala, zdali někdo objevil další programy ke srovnání pozic anebo zda objevil takovéto vládcovské rozmístění planet jindy v historii.
Poznámka:
Pozice Slunce ve vládcovském znamení Lva (a také Raka?) je myslím staršího data a vyplývá z přirozené "největší síly" v nadhlavníku, respektive na obratníku. Zároveň je naprosto zřejmé, že nemůže stát zároveň Slunce ve Lvu a Merkur v Blížencích vzhledem k elongaci.
Dále: pozice Luny je vzhledem k její rychlosti pro mne stálým otazníkem.
.
Avšak co je flagrantní a neoddiskutovatelné, zdá se být souběh obou astronomických událostí jak na objednávku:
- chaldejské řazení
- Jarní bod na Aldebaranu
Tohle opravdu svádí k stanovení roku "nula".
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
8 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Pondělí 21.Října 2013 14:35:27
http://www.rezonance.cz
někde tady v dávné minulosti visí vlákno, kde jsem čas, kdy staří vládcové byli komplet ve svých znameních probírali. Jedno takové datum jsem našel. Alemusím to vyhrabat.
Byla to samozřejmě sekvence
Luna Rak
Slunce Lev
Merkur Panna
Venuše Váhy
Mars Štír
Jupiter Střelec
Saturn Kozoroh
ta jediná je možná, neboť Merkur a Venuše se nevzdalují příliš od Slunce.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
9 odpověď odeslal(a) hanka v Pondělí 21.Října 2013 14:51:56
Jo, taková sekvence je někdy kolem roku 1500.
Jenže mě spíš než ta sekvence samotná zajímá osa vládců a její zdůvodnění - proč je to právě i na druhé straně. To právě tuším, že chce "uvidět" prizmatem nějaké dynamiky, protože opravdu nejde otrocky čekat, že Merkur vyletí mimo svou oběžnou dráhu. Proto se mi jeví, že to, co zmiňoval myslím Jirka Nitsche, že by Slunce a Luna měly být v systému taky "prohozené" a každé Světlo mít domicil také v domicilu toho druhého, je poznámka celkem oprávněná.
Jinak se opravdu v dohledné historii myslím nevyskytuje žádná tak ojedinělá situace, že jsou v souběhu dvě astronomické věci: planety (dejme tomu bez Světel) přímo ve svých domicilech a zároveň jako druhé v souhře Jarní bod přímo na fiduxu.
Jestliže ovšem se to dá skutečně astronomicky nějak potvrdit, že tomu tak bylo. To je teď otázne.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
10 odpověď odeslal(a) RadekM ve Středu 23.Října 2013 16:08:24
Teorie je to zajímavá, ale docela by mne zajímalo praktické využití, třeba co konkrétního se v tom roce 3000 př.Kr. stalo a s čím by to mohlo souviset
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
11 odpověď odeslal(a) hanka ve Středu 23.Října 2013 17:33:45
Praktické využití je to, co z toho vyplývá, zdá se - protože jsou zde v jediném roce široko daleko tisíciletími dohlédnuto dvě astroNOMICKÉ události, které si astrologie ponechala do dnešních dnů. To je záležitost orientace v čase - protože doposud jsme jenom spekulovali, zda měl nějaký význam Aldebaran v souvislosti s Jarním bodem, ale to, že se to událo prakticky současně s tím, aby planety byly seřazeny smysluplně podle své rychlosti, respektive podle vzdálenosti jak jdou za sebou ve Sluneční soustavě - no to je něco, co dáva Jarnímu bodu na Aldebaranu další rozměr a de facto astronomicky potvrzuje, že tu máme něco jako hodně dobrou "mapu pro další časování".
Vezměme si například ku pomoci ten fakt, že staří Egypťané, jak známo, vedli záznamy o postavení planet v souvislosti s význačnými událostmi. Dokládá to například Německý archeolog Borchardt, objevitel slavné polychromované busty Nefertiiti, který se zároveň zabýval matematikou a astronomií a podle uvedených záznamů postavení panet si sám počítal, kdy asi se která událost stala.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
12 odpověď odeslal(a) hanka ve Středu 23.Října 2013 17:35:35
německý malé "n", omluva.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
13 odpověď odeslal(a) hanka ve Středu 23.Října 2013 20:02:32
Kdyby se opravdu potvrdilo, že nastal tento souběh událostí na hvězdné obloze, o nichž shora hovořím, bylo by to i takové zadostiučinění anebo potvrzení "bájných" časomír, že například v tu dobu započalo odpočítávání jednoho z těch velkých cyklů mayského kalendáře (3114 př.Kr.?) anebo že do roku 3102 začíná nultý rok Kalijugy podle védských nebo jakých tradic - to už se každý rozhlédne po historických anebo "historických" událostech a vybere si to svoje, protože samozřejmě v té době se jakýkoli přesný rok dokazuje velice těžko.
No - a tady bychom měli docela pěkný astronomický milník, který by se nedal jen tak vošolichat.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
14 odpověď odeslal(a) RadekM ve Čtvrtek 24.Října 2013 01:12:15
No asi nejsem dostatečně posilněn Atlantidou, Egyptem nebo něčím podobným neboť mně jako laikovi ta souvislost s tím, že se ta stálice objeví na tom správném místě prostě připadá jako ze sna zrovna v momentě kdy jsou všechny planetární vládci domicilní - prostě mi to přijde jako objev nového axiomu vědy že by tomu tak mohlo být, ale občas některé věci se prostě dějou.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
15 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský ve Čtvrtek 24.Října 2013 09:36:32
je potřeba Hanko nahlédnout také do základních prací o archeoastronomii od Neugebauera a Schocha.
Aldebaran hraje významnou roli u sideralistů Fagan, Bradleye atd, kteří ho považují za střed siderického znamení Býka, Williamson tuším ho považuje naopak za počátek siderického znamení Býka a obě sekty ho ztotožňují s polohou Cheopsovy pyramidy a počítají podle něj "nebe na zemi" zvěrokruh promítnutý na zeměkouli.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
16 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 24.Října 2013 09:52:51
To je všechno pěkné, ale spadá to do okruhu právě takových těch spekulací, které se pěkně poslouchají, ono to tam tak "nějak" se plus mínus trefuje, a ti, co jsou odkojení Atlantidou a bájemi, mohou spekulovat, co hrdlo ráčí.
.
Avšak já hovořím o situaci naprosto neideologické, na jakémkoli systému nezávislé, Fagan Nefagan, sideralisti nesideralisti, situaci, kterou lze spočítat a astroNOMICKY potvrdit anebo vyvrátit. Tam není o čem spekulovat. Buď ten souběh těchto astroNOMICKÝCH událostí nastal, anebo nenastal. To je teď, co je důležité. Pokud nastal, pak je zde jasný pevný bod. I pro historiky. Protože to by bylo seriózní, dokazatelné, spočítatelné, průkazné.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
17 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský ve Čtvrtek 24.Října 2013 10:03:26
to máte Hanko pravdu, jenže ti sideralisté to nedělali jen tak že se napojili na akášickou kroniku, ale postupovali podobně jako vy, metodicky, matematicky.
Potvrzení takových intuicí je samozřejmě ovlivněno výchozím impulzem, to je jasné.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
18 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 24.Října 2013 10:34:17
Nevím přesně, co myslíte, Pavle, tou poslední větou, jen bych byla moc ráda, kdyby se na to, o čem zde celou dobu mluvím, podíval někdo, kdo rozumí astronomii a ví o spolehlivých programech, které buď prokáží nebo vyvrátí tento souběh několika událostí, který předpokládám, že nastal.
Je to pro astroLOGII docela důležité, protože by se tím věcně a vědecky verifikovaly dva docela důležité základní pilíře astroLOGIE, které se současně protly jak ASTRONOMICKY tak potažmo i HISTORICKY.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
19 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský ve Čtvrtek 24.Října 2013 10:57:05
za použití Treindlových swiss ephemeris jsem došel k datu
3.12.-3044 Juliánského kalendáře
kdy Aldebaran má délku v tropickém zvěrokruhu 0°00´00" tzn. že je v konjunkci s bodem jarní rovnodennosti. Datum si nečiní nároky na absolutní přesnost, řekl bych že je to +- 1 rok
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
20 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský ve Čtvrtek 24.Října 2013 11:03:07
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
21 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 24.Října 2013 14:30:10
No právě - takových dat nicneříkajících se dá najít v kdejakých programech hafo, protože některé programy mají vše jinak o rok př. n.l. nebo př. Kr, protože tam je jako rok nula mezi BC a AD, zatímco jiné mají rok -1 př.n.l. totožno s rokem nula n.l. a rok jedna n.l. totožno s nula př.n.l.
A jakýpak je mezi rokem -1 a 1 rok 0, žejo.
Takhle se právě k ničemu nedoberem, kór na astrologických programech.
Navíc - to řazení těch planet nastává nakrátko, na několik dnů mezi datem jarní rovnodennosti a kulminací Slunce na obratníku.
V tom se shoduje program Johannes, což je astrologický program, a ten program nio, což je nějaký astronomický program.
Neříkejte mi, že neexistuje nějaký hodně dobrý astronomický program, který si dovede poradit s tímto zadáním dost fundovaně.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
22 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 24.Října 2013 14:32:17
Starfischer tam zrovna má chyby myslím v tom posunu nultý rok a mínus první.
Navíc verze, o kterou jde je čím dál víc dozadu víc chybující.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
23 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský ve Čtvrtek 24.Října 2013 15:05:38
Starfischer tam zrovna má chyby myslím v tom posunu nultý rok a mínus první.
Navíc verze, o kterou jde je čím dál víc dozadu víc chybující.
***
To co uvádíte jako chyby nejsou, hanko, chyby.
V každém programu, který dosahuje před náš letopočet je možné rozeznat, zda byl použit rok 0 astronomicky, nebo rok -1 historicky.
Proto je tam juliánské datum 609573.50000
Každý program, který jde do hlubin věků, ať už Johannes nebo starfisher nebo jiný ztrácí na přesnosti vůči výchozímu equinoxu. Tak to prostě je.
Pokud chcete dosáhnout na programech užívajících placalc nebo swissephemeris je potřeba nainstalovat dodatečné balíky výchozích efemerid. Pokud nejsou nainstalovány, není přesný ani výpočet v 18. století.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
24 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 24.Října 2013 15:29:46
V tom případě nevím, proč jste sem dal obrázek roku -3044? To je přeci ve StarFischeru jiný rok než v nio či Johannesovi, jestli se nemýlím.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
25 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský ve Čtvrtek 24.Října 2013 15:45:09
měl jsem dojem Hanko, že hledáte datum, kdy Aldebaran je v konjunkci s bodem jarní rovnodennosti. Pokud hledáte něco jiného pak se omlouvám.
Pokud použiju střední polohy stálic bez aberace a nutace, pak se tento okamžik posouvá na
3.9.-3047 (tj s rokem 0) JK neboli roku 3.9.3048 před naším letopočtem juliánský kalendář (JK)
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
26 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 24.Října 2013 15:51:59
Jak jsem již uvedla, pracuji a jsem zvyklá na program Johannes. Pokud se mám na tohle podívat, musím si napřed StarFischer stáhnout a nainstalovat. Ano, rok -3047 by měl podle StarFischera odpovídat. V tomto podivuhodném roce přesného zákrytu jarního bodu a Aldebaranu by - podle mých dosavadních hledání - mělo dojít k onomu pěknému uspořádání planet podle jejich vzdáleností od Slunce. A to nikoli jen tak nějak, ale každá by měla být ve "svém" znamení. Což vedlo k tomu, domnívám se, že jim byly následně přiřazeny takovéto domicily.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
27 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 24.Října 2013 15:53:37
Ne, ba ne, rok -3047 by to být neměl. Uvidím, až to stáhnu.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
28 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský ve Čtvrtek 24.Října 2013 15:57:56
hanko, když si přečtete kdo je autorem Johannese tak vedle jmen Jindřicha Buly a Jirky Nitscheho tam najdete i jméno moje. Vím celkem dobře co od Johannese očekávat,
Kontrolní výpočty dělám na experimentální verzi Johannes 3
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
29 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 24.Října 2013 16:14:58
To nezní jako posouzení Johannese moc hezky :o)
.
Ještě než se pustím do práce s tím, abych si trochu okoukla StFisch, chci jen uvést na pravou míru to hledání - jak jsem již uvedla, hledala jsem úplně původně ono "chaldejské" řazení planet, to byl ten spouštěč, který mne dovedl právě do období Jarního bodu na Aldebaranu. Nebylo to obráceně. To považuji za dost důležité, protože jsem nevycházela z nějaké statické situace, že chci "něco něčemu přiřadit", ale prošla jsem hodně tisíciletí s velkou dynamikou, a široko daleko ani náhodou se mi nepodařilo najít stejnou, respektive zrcadlovou pozici a to v blízkosti tak důležitého souběhu rovnodennosti a fiduxu. Zrcadlovou pozici jsem, jak řečeno, našla jako mnohem mladší záležitost asi o jedno a půl tisíciletí. Ale souvislost s nějakým fiduxem jsem nenalezla. S historickou událostí už spíše.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
30 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský ve Čtvrtek 24.Října 2013 16:23:34
Neříkejte, že to nezní hezky, neb jde o jinou kategorii, kterou mám na mysli. Každý program je přesný jen v určitém časovém rozsahu.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
31 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 24.Října 2013 17:07:11
Pokusím se vložit sem obrázek z juliánského dne 4. června -3043 podle Starfischera. Je to ona mnou vzpomínaná konstelace řazení planet. Dělala jsem to narychlo, neumím najít Jarní bod, kterak se tam vkládá, nevím o kolik úhlových vteřin se liší od roku -3047. Šlo by to vyčíslit, jak velký ten rozdíl v průběhu čtyř let je?
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
32 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 24.Října 2013 17:07:53
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
33 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 24.Října 2013 17:11:52
Ještě znovu říkám, že je to v siderickém zodiaku, pozice ZNAMENÍ jsou téměř totožná se SOUHVĚZDÍMI - viz program nio a zobrazení planet a Aldebaranu v souhvězdích.
Pokud do Aldebaranu umístím nula stupňů znamení berana, je to pak silně matoucí, teď se mi s tím nechce piplat.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců diference 3´
34 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský ve Čtvrtek 24.Října 2013 19:15:11
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
35 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský ve Čtvrtek 24.Října 2013 19:16:38
na poloze Aldebaranu vidíte, že diference od 15°siderického znamení Býka je 0°03´
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
36 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 24.Října 2013 19:26:25
Díky, já vždycky uklidím v radixu to zbytečné smetí, aby byl takový čistý, jasný, přehledný.
.
No - a teď - čemu pro tuto situaci raději dát přednost? Johannesovi nebo StarFischerovi?
Prototže v momentě toho chaldejského řazení planet ukazuje program Johannes stejný stupeň i minutu pro Aldebaran i Jarní bod.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
37 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský ve Čtvrtek 24.Října 2013 23:07:18
udělejte si srovnání v topickém zvěrokruhu a pak se rozhodněte.
Který siderický zvěrokruh jste ve Starfisherovi zvolila? je jich tam asi tucet.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
38 odpověď odeslal(a) hanka v Pátek 25.Října 2013 06:45:13
Právěže sem nechci dávat zavádějící souřadnice "co jsem zvolila".
Ať zvolím cokoli, pořadí planet bude v tu dobu shodné, budou od sebe ve stejných vzdálenostech a viditelné odkudkoli ze Země téměř stejně s velmi nepodstatnou odchylkou.
Stejně tak je to nepodstatné vzhledem k poloze průsečíku Jarního bodu a Aldebaranu. Staré civilizace taky neměly k dispozici StarFischer nebo Johannes, viděly ze Země, co viděly, počítaly jak počítaly. A kdy mají jaro, taky celkem úspěšně věděly.
Už nyní je evidentní, že mezi Starfischerem a Johannesem je nepatrný rozdíl, že to, o čem jsem v úvodu vlákna ještě nevěřícně pochybovala, prostě sedí.
To, který systém danou situaci popisuje v uvedené datum nejlépe, byste měl, Pavle, jako zkušený spolutvůrce Johannese a letitý uživatel StarFischera spíše vyslovit Vy. V tom také spočívá celé jádro mého dotazu od samého počátku - který program (nebo jaké nastavení) situaci popisuje, či spočítá, nejlépe?
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
39 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Pátek 25.Října 2013 08:37:05
Hanko, pro období nad 3000 let před naším letopočtem nemáme kontrolní body, proto jsou dotazy, který program počítá přesněji bezpředmětné. Už jen delta je hypotetická a precese a nutace jakbysmet. Každý program počítá po svém. Nezapomínejme, že jde o pouhou modelaci.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
40 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Pátek 25.Října 2013 08:55:06
http://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEhistory/SEplot/SE-2136Oct22A.pdf
Hanko, nejstarší kontrolní bod, o který se můžeme opřít je zatím prstencové "zatmění astrologů Ho a Hi", které je zaznamenáno jen proto, že Ho a Hi se opili tak, že zapomněli císařovi zatmění nahlásit, takže byli za trest oběšeni.
jde o datum 22. října -2136 (2137 před naším letopočtem - historický kalendář) julian.dat.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
41 odpověď odeslal(a) hanka v Pátek 25.Října 2013 10:14:11
To se právě snažím naznačit - že tu máme něco, co dává jasný milník, a to i přesto, že neurčíme na vteřinu přesně všechny průsečíky.
Domnívám se, že uvedené postavení planet v SOUHVÉZDÍCH, kdy jsou seřazené podle pozice ve Sluneční soustavě a v rovnoměrných odstupech od sebe, a zároveň pozice Jarního bodu na Aldebaranu nebo v jeho naprosto těsné blízkosti - v roce -3044 podle Johannese a nio nebo v roce -3043 podle Starfishera - jsou průkazné.
Je to důvod, který vysvětluje, proč staří pozorovatelé patrně takovéto uskupení pečlivě a pozorně zaznamenali, a protože nejde jen tak o nějaké zatmění, které lze prochlastat a prospat opicí, ale jde o několikadenní či několikatýdenní dynamický vývoj na obloze. A tohle patrně ehdejším kompetentním astropozorovatelům neuniklo.
Nu - a dochovalo se nám to dodnes, protože jim asi stálo za to přiřadit každou planetu k "jejímu" tehdejšímu SOUHVĚZDÍ, v němž ona planeta oprávněně "kraluje", protože tam vlastně z hlediska své způsobilosti přináleží vzhledem ke své rychlosti i vzhledem k celkové konstelaci, která se nemá po dlouhou dobu šanci opakovat.
Ještě jsem nešla do hloubky za roky -4000 a -5000.
Kdo chce, může se připojit k hledání...
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
42 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Pátek 25.Října 2013 10:34:26
http://www.rezonance.cz
no jo Hanko, je tu otázka, zda ta souhvězdí, v nichž dnes tehdejší situaci vidíme, kam je umisťujeme vůbec existovala. Tím nemyslím, že by tehdy tam ty hvězdy nebyly, ale byly ty skupiny hvězd spojeny tehdejšími pozorovateli oblohy do těch souhvězdí, jak je známe z historických dob? Nejsem si tím tak jist.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
43 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Pátek 25.Října 2013 10:42:29
http://www.rezonance.cz
Pospojování hvězd do souhvězdí byl postupný proces, který začal pravděpodobně cca 3200 př.n.l. v Mezopotamii, ale z té doby jsou známa jen zobrazení Lva, Býka a Štíra. Hlavní práce na budování začala jak se zdá až po 1500 př.n.l.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
44 odpověď odeslal(a) hanka v Pátek 25.Října 2013 11:12:38
Tak to se domnívám, že se shodneme na tom, že tohle není nějaký zvláštní problém. Každé souhvězdí obsahuje nějakou velkou hvězdu, a jestliže se nehovoří historicky o souhvězdích, pak jistě existovaly od dávných dob taková členění oblohy, která se řídila či orientovala podle takovýchto hlavních bodů a hvězd kolem nich seskupených, ale to si tu nemusíme nic vykládat - přeci indové to tak dělali, číňani, a o souhvězdích je i denderský zodiak.
Vždyť tohle bylo od pradávna cenné vědění, které se zaznamenávalo a pečlivě překreslovalo generace po generaci, protože na tom přeci závisel jakýkoli kalendář, který byl důležitý nejen z náboženského, politického, ale taky praktického (zemědělského) hlediska. Čili nejde ani tak o nějaká souhvězdí, ale o ty konstelace samotné, které se vázaly k nějakým milníkům, to, jak se to nazývalo či formovalo, je druhotné.
Mně taky připadá už blbé, že se bavíme o souhvězdí a znamení (a to ještě siderickém nebo tropickém), takže samotní astrologové v tom mají leckdy takový binec, že nevědí, co je vlastně co. Svůj "vlastní" tropický zodiak mám už dlouho pojmenovaný jinak, a ono to nakonec možná tak celé dopadne.
Přestože ten posun hvězd v souhvězdí nastává, je velice velmi pomalý, tisíce let v tom nehraje až takovou roli, to musíme přidat jeden, dva řády a jít do desíte, stovek tisíců let, aby to bylo jó o něco jinak.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
45 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Pátek 25.Října 2013 12:04:59
http://www.rezonance.cz
jasně, ale v každém souhvězdí je těch skupin hvězd nebo hlavních hvězd několik. Srovnejte "unární stanice, ale ne ty mechanické rovné.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
46 odpověď odeslal(a) Viktor v Sobotu 2.Listopadu 2013 22:43:18
Musím Hanko vyjádřit uznání Vaší práce, Vašeho bádání v této záležitosti jakož i díky.
Mě osobně to nabádá, abych uvěřil, že Váš nalezený rok může skutečně být považován za tzv. rok Nula, nebo třeba jen důležitým či významným pro "moderní" astrologií (pojmem moderní astrologii mám na mysli docela široké období, v podstatě od Vámi vypočteného data roku nula).
Určitě by nebylo od věci ještě dalších argumentů, ale v tuto chvíli ať už to tak skutečně je nebo ne, mám z výsledku a závěru Vašeho bádání dobrý pocit, který mě pro tuto chvíli ujišťuje, že to tak je správně.
Celé to na víc dýchlo znovu oněmi kořeny astrologie, které jsou velmi žádoucí, protože pokud mám dobře porozumět dnešní situaci astrologie, je vhodné, ne-li nutné rozumět i původnímu - snad syrovému, přirozenému, nedomestifikovanému astrologickému systému.
Sice nedomestifikovaný by asi správně mělo znamenat že i ta siderická „znamení“ nejsou stejně velká (čili jsou neekvální, čili jsou souhvězdími – o což se snaží např. Antroposofická astrologie - která např. pro mě má jistý význam v experimentech se zahradničením a pěstitelstvím v souhře s astrologickými cykly), ale potom je otázka, která už zde padla, jestli dříve a odkdy vůbec existovalo něco, co by se námi uvyklému systému znamení (souhvězdí) podobalo. Spíše je zde předpoklad hraničící s jistotou, že systém byl jiný.
Tyto kořeny (astrologie), kromě toho, že mohou ujasnit samotnou konstrukci astrologického systému, včetně hlubšího pochopení významu tropických znamení, jsou navíc velmi půvabné, protože souvisí přímo pozorováním na světelným smogem nepoškozené obloze, což je dnes pro leckoho téměř neznámá záležitost, září hvězd jakož i dalších vesmírných prvků a jejich pravidelnému a tak snad i komunikujícímu a také uklidňujícímu rytmu.
Avšak i přes skvělé pozorovací schopnosti i možnosti zůstává otázkou, jak staré civilizace a národy mohly vědět některé informace, které prostě z pouhého pozorování znát nemohly, což je typické např. u znalostí Dogonů, třeba o dvojhvězdě, resp. trojhvězdě Sirius (A,B,C), ale i mnohých dalších.
V jiném ohledu, ale pro někoho podobně praktickém, tyto kořeny také odkazují na důležitost a skutečný význam otázky k vypočtu a obhajitelnosti standardních versus tzv. trans revolucí.
K tomu co výše píšu, bych se Vás rád zeptal, zda-li a pokud ano pak co, je snad něco co Vám na tropickém zvěrokruhu vadí? a také by mě zajímalo, jaké je tedy Vaše osobní pojmenování (pojetí) zvěrokruhových znamení?
A ještě nakonec, pokud toho už není příliš, můžete prosím sdělit nějaký odkaz na onen astro-soft mio? Je to free?
Děkuji
Viktor
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
47 odpověď odeslal(a) hanka v Neděli 3.Listopadu 2013 10:52:49
http://nio.astronomy.cz/index.html
Dobrý den, Viktore, dík, že jste si to přečetl. Ten nio instalátor jsem dala už shora v odpovědi číslo jedna, když tak ještě jednou dávám do rámečku URL a tady:
http://nio.astronomy.cz/index.html
.
K Vaší otázce, zda mám cosi proti tropickému zodiaku, tak nikoli, nic proti němu nemám protože vymezuje, anebo lépe - je vymezen tropickým rokem, to znamená od jara do jara, a to je pro jednu část výkladu horoskopu - co se týká například charakteristiky lidí - docela podstatné. Alespoň dříve bylo, vzpomeňme například na charakteristická utváření lebky, která jsou zmiňována v různých spisech podle toho, jakou sezónní potravu matka jedla od početí do porodu zrozence, jehož nativitu zkoumáme. To jenom jako příklad.
Ale jak se dále ukazuje, k charakteristice dalších záležitostí - dlouhodobého (třeba geologického, historického, společenskovývojového atp.) významu, přispívá dozajista význam zodiaku siderického.
Je pro mne velkým dobrodružstvím zkoumat právě tyto astrologické souvislosti, neboť ty psychologické jsou pro mne nezáživné, pomalé - mám zato, že člověk v člověku se musí zorientovat mrknutím oka. Zajímavější v tomto ohledu je spíše astromedicína, ale bez terapie je diagnostika jen polovičkou, takže tam je spousta práce před astrology.
Protože je právě dosti nejasností o tom, podle čeho se tedy řídit, zda podle souhvězdí (dříve jednotlivých hvězd), anebo podle znamení, bylo by dobré v tom udělat jasno, protože to, co je nyní například v souhvězdí Ryb, se na "našem" tropickém zodiakálním kolečku nachází ve znamení Berana (například onen Jarní bod).
Pracovně jsem si tropický zodiak kvůli tomu označila velkými písmeny naší abecedy, a pro lepší zapamatování jsem si každé znamení pojmenovala pro začátek neživými názvy z oblasti architektury a heraldiky. Někdo jiný může postupovat jinak, například vyjádřit zase "zvířeckost" anebo naopak už "lidskost" pomocí jiných jednoslovných názvů - zdráhám se říci "charakteristik", protože pak zůstaneme viset právě u takových trochu dehonestujících významů, jakože Ryby jsou mazlavé a Štír zlomyslný nebo tak něco.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
48 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 5.Listopadu 2013 09:48:46
Ještě než se budu zabývat druhou hemisférou podél osy starých vládců, vložím sem jeden pozoruhodný horoskop, kde jsou planety řazeny v opačném gardu, ve svých exilech, tedy Saturn v SOUHVĚZDÍ Raka, Jupiter v Blížencích, Mars v Býku, Venuše v Beranu, Merkur v Rybách a Slunce ve Vodnáři.
Můžete chvíli hádat, kdy to bylo, a vsadím se, že se Vám zježí chlupy, až prozradím datum. Možná na to už někdo přišel, ale v literatuře jsem na to zatím nenarazila, třeba mne opravíte.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
49 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 5.Listopadu 2013 09:53:06
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
50 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 5.Listopadu 2013 09:56:12
V tomto obrázku je vidět situace na nebi roku +33 našeho letopočtu.
Ani se nechce věřit, že by se dalo spekulovat s kristovými lety a celým počátkem našeho letopočtu, našeho datování, že?
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
51 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 5.Listopadu 2013 09:58:14
Ještě doplním, že zobrazená situace je k juliánskému dni 15.2.33 n.l.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
52 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 5.Listopadu 2013 10:06:23
Protože program nio vykazuje odchylky u Venuše - a to v průběhu tisíciletí po delší dobu, je namístě, abych zde provedla kontrolu alespoň StarFischerem.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
53 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 5.Listopadu 2013 10:14:06
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
54 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 5.Listopadu 2013 10:19:37
Doplnění: Protože zde již máme náš letopočet, není nutná žádná korekce "roku nula", tedy Johannes i StarFischer mají stejné zadání.
Poznámka: obrázek pod číslem odpovědi 49 na černém pozadí je program Johannes, obrázek pod číslem odpovědi 53 je program StarFischer.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
55 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Úterý 5.Listopadu 2013 20:47:44
zajímalo by mne hanko, proč soustavně nezveřejňujete celé obrazovky i se zadáním a polohami.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
56 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 5.Listopadu 2013 22:16:07
Aby si to lidi mohli animovat sami, pokud potřebují, a nastavit si libovolnou polohu pozorovatele.
Osobně si taky ověřuji (mnohdy několikanásobně a z různých úhlů pohledu), pokud mě nějaká událost či konstelace zaujme.
Myslím, že je to tak zajímavější a taky mohou ostatní přijít na něco, co jinému uniklo. Například tam záměrně nedávám transsaturny, ačkoliv jejich poloha je taky mnohdy zajímavá.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
57 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak ve Středu 6.Listopadu 2013 13:30:14
Nesmírně zajímavé!
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
58 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Listopadu 2013 17:42:36
Dobrý podvečer, jak jsem slíbila, budu se zase chvíli věnovat ose vládců, tentokrát opačné hemisféře.
Začnu co nejblíže roku nula Léta Páně (chcete-li občanského či civilního letopočtu) a budu se pohybovat po časové ose do mínusu.
.
Jako první poměrně zdařilý pokus planet dostat se do "svých" domicilů udělalo nebe v roce -306 př.n.l.
Jaké historické události se víží k tomuto datu?
V roce 306 před Kristem se například v Egyptě nacházel u moci již od smrti Alexandra Velikého (-323) první ptolemaiovec, Alexandrův generál, makedonský původem, nastoupil jako satrapa, a v roce -305 se prohlásil králem - Ptolemaios I. Sótér. Nedivím se, že si vybral ke koruně také tak krásný nebeský diadém.
Zhruba na tři stovky let se dostává tedy k moci nová dynastie, která celkem stabilizuje Egypt, ten se nachází v poslední fázi svého rozkvětu a končí Kleopatrou sedmou, která to sice zdatně rozjela s Caesarem, avšak neukočírovala to potom s Antoniem, což bylo středobodem zájmu několika výtečných umělců, avšak Egypt se poté stane definitivně pouhou římskou provincií.
Dám sem postupně tři horoskopy vývoje planet na obloze - podotýkám sidericky - tedy co nejvíce přiblíženo SOUHVĚZDÍM, tedy tomu, co bylo na obloze opravdu vidět:
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
59 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Listopadu 2013 17:47:03
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
60 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Listopadu 2013 17:48:06
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
61 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Listopadu 2013 17:48:52
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
62 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Listopadu 2013 17:52:48
Shora tři obrázky ukazují vývoj situace od 30.7. do 15.8. 306 BC, než Luna od Raka propluje přes všechny planety, a ony se, políbeny Lunou, dopraví do svých domovů.
.
Pokusila jsem se poprvé o animaci, která by byla možná umístit na YouTube, a tak zkusím, zda bude na ní co k vidění:
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
63 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Listopadu 2013 17:58:26
http://www.youtube.com/watch?v=53dgrgBk6yc
http://www.youtube.com/watch?v=53dgrgBk6yc
Hle, něco je vidět. Omlouvám se za kvalitu, nic lepšího jsem zatím nedokázala vyprodukovat.
V animaci dávám Luně větší rozjezd - už od 30.7. (jedná se o Juliánský kalendář), kdy je Luna v souhvězdí Berana, dopraví se pomalu (půlhodinové odskoky při animaci) do Raka, tam ji chvilku zastavím a potom nechám kodrcat přes všechny planety.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
64 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Listopadu 2013 18:29:34
http://cs.wikipedia.org/wiki/Megido
Jen se poopravím - na tom JůŤůbku to jede už někdy od pětadvacátého července roku -306 a Luna je v Býku.
No, a podobným způsobem se pokusím o další, asi široko daleko poslední (nebo první?!?) zřetězení planet v domicilech svého vládnutí na opačné ose, než jak stály v době kulminace Jarního bodu na Aldebaranu.
Jedná se o rok 1457 před Kristem. V tu dobu nastává pro Egyptskou říši největší rozmach, zlatá éra, která se nám dostává k doslechu, protože o opravdu Zlatém věku dávno předtím nevíme celkem nic. Zhruba v tomto roce se dostává k moci Thutmose III. Ten se po smrti své poručnice Hatšepsovety, která ho měla nechat vládnout, ale regentství nechtěla opustit ani v době Thutmosovy dospělosti, okamžitě velice cílevědomě ujme vlády a šikovnými výboji, strategií a jednáním upevní svoji moc tak, že Egypt je v tu dobu snad nejmocnějším, než kdy jindy byl předtím i potom.
Z vojenských výprav, které jsou poprvé v dějinách velice dobře písemně zdokumentovány, a které trvaly mnoho let, je snad nejzajímavější bitva u Megidda, jež se odehrála právě v onom roce 1457 před Kristem. Byla pečlivě logisticky připravená a došlo tam k zajímavým skutečnostem, že snad zajatci nebyli odvlečeni do Egypta, ale byla jim ponechána možnost návratu domů - strategicky byla uzavřena smlouva s Mittanskou říší, aby obě velmoci mohly spojit své síly proti Chetitským expanzivním snahám - ale tohle si dohledejte na patřičných místech - historie není moje parketa.
Co je na tom nejzajímavější - je to, že Megiddo byla pevnost na hoře "Har Megido", ztotožňované s Ar Magedonem, kde má proběhnout definitivní bitva dobra a zla (viz Nový Zákon).
Podívejme se tedy na oblohu:
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
65 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Listopadu 2013 18:32:50
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
66 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Listopadu 2013 18:39:53
Komentář k obrázku výše - Saturn má retrográdní pohyb, poté, co už se ocitl v siderickém ZNAMENÍ Kozoroha, vrací se o kus zpět do Střelce.
Pokusím se opět o animaci, kterou jsem umístila na YouTube, tentokrát jsem nechala Luně dvě plné otočky okolo a zvýšila její rychlost (inkrement 4 hodiny - tedy jeden "krok" Luny odtlačítkováním posune Lunu o čtyři hodiny, ale protože tlačítko držím, vypadá to, že to jede. Umí tohle nějaký jiný program kromě Johannese? Ve Starfischeru se musím po krocích umačkat až se odmačkám do úplného vyčerpání):
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
67 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Listopadu 2013 18:49:38
http://www.youtube.com/watch?v=DWHlf4b1PYs&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=DWHlf4b1PYs&feature=youtu.be
.
Komentář k animaci - Luna opět vyjíždí z Býka, na mžik ji zastavím v Raku, potom dojede opět celý okruh do Býka, odkud ji krokuji do Raka a zastavím na chvíli, abyste si vychutnali tu krásu planet ve svých chlívečkách, Luna jede potom přes planety a končí ve Vodnáři, kdy je celá scenérie dávno rozmazána tím, jak rychle se vnitřní planety přemísťují.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
68 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Listopadu 2013 19:02:10
Neodpustím si jednu nádheru - podle mne nejkrásnější spojení architektury a přírodní scenérie - Hatšepsovetin chrám v Dér el Bahrí, kdy nad stavbou se tyčí skalní masiv se siluetou jakoby kolosální sochy a nad tím vším hora jako přírodní pyramida. Za ní, za kopcem, se nachází pověstné Údolí králů:
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
69 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Listopadu 2013 19:05:09
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
70 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Listopadu 2013 19:07:57
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tempel_der_Hatschepsut_(Deir_el-Bahari).jpg
Obrázek Hatšepsovetina chrámu převzat z:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tempel_der_Hatschepsut_(Deir_el-Bahari).jpg
-
Čeká nás co nevidět OPĚT konstelace podobná roku 3044 BC
71 odpověď odeslal(a) hanka v Pátek 29.Listopadu 2013 21:07:07
A nyní třešnička na dortu - kdo vydrží, dočká se na začátku července roku 2022, tedy za nějakých osm let něčeho, co se hned tak na obloze nevidí, naposledy v roce 3044 př.n.l.:
Po 5 066 letech se umístí planety postupným vývojem opět do svých domicilů. Následující obrázky či animace se opět týkají umístění v SOUHVĚZDÍCH (tedy z tropického režimu přepněte na siderický, abyste to měli názornější):
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
72 odpověď odeslal(a) hanka v Pátek 29.Listopadu 2013 21:09:11
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
73 odpověď odeslal(a) hanka v Pátek 29.Listopadu 2013 21:19:57
http://www.youtube.com/watch?v=CQ250WiUxs0&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=CQ250WiUxs0&feature=youtu.be
Dávám sem animaci z Johannese, zatím to ještě líp a líbivěji na dívání neumím. Ukazuje vývoj průběhu někdy od půlky června roku 2022.
Zkusím ještě jednu animaci, tentokrát během vývoje jediného dne, jak začínají vycházet planety na ascendentu jedna po druhé:
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
74 odpověď odeslal(a) hanka v Pátek 29.Listopadu 2013 21:28:07
http://www.youtube.com/watch?v=8crVp10cx0I&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=8crVp10cx0I&feature=youtu.be
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
75 odpověď odeslal(a) hanka v Pátek 29.Listopadu 2013 22:27:57
Douška:
Jak to tak po sobě čtu, začíná se mi jevit, že astrologie je docela sexy.
:o)
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
76 odpověď odeslal(a) Jiří v Pátek 29.Listopadu 2013 22:36:48
To je moc pěkné a vtipné, Hanko, díky!
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
77 odpověď odeslal(a) Viktor v Sobotu 30.Listopadu 2013 00:34:34
Nechci být hnidopich, ale by se mi více líbilo, kdyby ten Saturn byl ve Vodníkovi, a to Sluníčko v Raku bo ve Lvu.
Ale jinak super.
To bude hned po trojkonjunkci Jupiter, Saturn, Pluto, kterou předpokládám (věřím?) začíná zbrusu Nová Vlna - NV, žádný - NWO (New World Order). Považuji to za mimořádně významné období, sice ne mezi námi akademiky :) uznávající pouze hmatatelné důkazy, dejme tomu, pro zjednodušení, že „jen“ věřím. Dokonce je možné, že mimořádné bude právě jen pro ty co, pro zjednodušení, věří.
Každopádně do Vašeho zkoumání hanko, které mě přesvědčilo, což jsem už výše psal, to zapadá pěkně.
Super.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
78 odpověď odeslal(a) hanka v Sobotu 30.Listopadu 2013 12:25:56
http://www.youtube.com/watch?v=E_GiSTr257w&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=E_GiSTr257w&feature=youtu.be
Díky pánové, že jste tomu věnovali pozornost. Dávám sem ještě animaci v programu nio, co jsem se pokusila udělat pro jůťůb, ale tyhle programy, resp. animace v nich, byly vytvářeny v době, kdy patrně ještě nikdo nepočítal s tím, že je bude možno taky sdílet po netu, takže tu kvalitu tam nedám, omluvte mě. Je třeba si to hodit na full screen, tedy na celou obrazovku, aby se to dalo rozpoznat a přečíst.
V animaci, kterou sem dávám, je vývoj zhruba od března do začátku července.
POZOR! Aby se divák zorientoval, napřed jedu pozpátku z července do března, pak zase zpět. Jak je dobře patrné, například Vodnář se s Kozorohem překrývá, takže ty hranice jsou prostě jen na domluvě, důležité jsou ty rozestupy, no a potom - Saturn je - možná díky tomu - tak jako tak doma V Kozorohu i ve Vodnáři.
Paseku tam dělá Luna, která je mrcha tak vztekle rychlá, že chytit ji v domicilu je utopie. Avšak pět planet se opravdu ocitne ve svých domečkách, než Slunce dopluje do domicilu svého...
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
79 odpověď odeslal(a) Jiří ve Čtvrtek 5.Prosince 2013 11:10:47
http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/384085/Jsou-ve-slunecni-soustave-dalsi-skryte-planety.html
...
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
80 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak ve Čtvrtek 5.Prosince 2013 18:07:30
http://beforeitsnews.com/space/2013/03/water-channels-discovered-on-mars-2455854.html
Znovuobjevení marťanskýmch kanálů, přesněji řečišť, lagun a úžin (skrytých pod povrchem).
Moc to do téhle otázky nepatří, ale k hypotetickým planetám ano, skoro by to už chtělo založit samostatnou otázku.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
81 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak ve Čtvrtek 5.Prosince 2013 18:31:49
...abych v tom hance nedělal bordel;-) protože tohle je fakt pěkná otázka.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
82 odpověď odeslal(a) Viktor ve Čtvrtek 26.Prosince 2013 00:05:07
ad 50)
číslo (věk) 33 mimo mnohé jiné odpovídá onomu známému a v esoterických i okultních tradicích klíčovému symbolu hexagramu, známé šesticípé hvězdy (vulgo Davidovy hvězdy), tedy dvou spojených trojúhelníků jednomuž mužskému druhémuž ženskému.
Tento symbol propojení trojjediného mužského a ženského či jinového a jangového principu je velmi důležitý po všech stránkách a má množství výkladů a souvislostí.
Pokud jde o vztah k údajnému úmrtí známé biblické postavy jménem Ježíš, je dobré vzít v úvahu, že iniciátor („tvůrce“) Juliánského kalendáře a tedy i datování je sám jeden z největších imperátorů, monarchů a tak i jeden z nejmonstróznějších elitářů všech historicky známých dob - Julius Caesar.
Ono vůbec tvorba a význam kalendáře (kalendářů) je velmi zásadní záležitost a je tak i záležitostí strategickou, obzvlášť při uvážení obrovského smyslu pro válčení a dobývání Caesarovo.
Tento dokonce po sobě nechal pojmenovat červenec (např. po slovensky Júl, in English July), tedy ten měsíc v roce, v kterém se spojují symbolicky ty relativně nejdůležitější astrologická znamení v nichž vládne Slunce a Luna, symbolik, které jsou tolik oblíbené ve vyznáních všelikých skupin, v podobě různých značek Měsíce-půlměsíce (typicky např. Islám, ) a Slunečních symbolik (např. i lvovských sošek, typických např. pro sídla šlechty, imperátorů atp.) + různí sluneční sluneční hrdinové, jakým je i sám Ježíš K.
(Samozřejmě i astrologický zvěrokruh je založen výsostně na vztahu ke sluneční symbolice a v podstatě celá novodobá astrologie).
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
83 odpověď odeslal(a) Viktor ve Čtvrtek 26.Prosince 2013 00:27:53
http://cs.wikipedia.org/wiki/Dionysius_Exiguus
Samozřejmě, že jde spíš o letopočet než o kalendář.
Letopočet byl "uvařen" Dionysiem Exiguusem (Diviš Malý, míněno skromný) (cca 470 – cca 544), což byl římský kněz skythského původu z nynějšího území Dobrudže v Rumunsku a člen komunity nazývané „Skythští mniši“, žijícího přibližně od roku 500 v Římě, kde působil jako učený člen Vatikánské kurie.
Dá se tak snad říci, že letopočet byl "ušit" Vatikánskou kurií na míru.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
84 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský ve Čtvrtek 26.Prosince 2013 19:01:16
http://www.rezonance.cz
letopočet "uvařen" a "ušit na míru" ?
Každý letopočet je "ušit na míru" té civilizaci, jíž slouží.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
85 odpověď odeslal(a) Viktor v Sobotu 28.Prosince 2013 14:56:04
Pak je tedy jasné, že jsme civilizací vatikánskou. Civilizací stvořenou hrstkou mužů v kutnách.
Je už nejvyšší čas pro nový letopočet.
(Mayové Nemayové).
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
86 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Sobotu 28.Prosince 2013 16:26:29
http://www.rezonance.cz
no a co, na začátku každé civilizace stojí člověk-semeno, ten, který nový proces zrozuje, někdy dokonce ve službách nejvyšších Celků, napájeni transpersonálními silami.
Tím chci jen říci, že naše civilizace není výjimkou. Ostatně připomeňme kulturně-náboženskou misi irských řeholníků, kteří se plavili po Dunaji a zakládali v jeho blízkosti opěrné civilizační body.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
87 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Sobotu 28.Prosince 2013 19:31:57
http://cs.wikipedia.org/wiki/Dionysius_Exiguus
jak to vypadá Dionysius Exiguus měl panečku fištrón!
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
88 odpověď odeslal(a) Viktor v Neděli 29.Prosince 2013 15:37:40
Však Mayové, jako i další členové a zasvěcenci "šedého Bratrstva" také nebyly a nejsou podnes žádní žabaři.
Ať tak či onak, pro mě už zhruba před týdnem začal zhruba rok 2. Postupem času se to upřesní :)
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
89 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Pondělí 30.Prosince 2013 00:04:53
rok 2 od 21. 12.2012?
ale to datum je spojeno s nepřesnou teorií
dneska víme díky Bratrům Böhmovým z Čech, že ten nový mayský letopočet začíná 14.12.2116 23:12 UT
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
90 odpověď odeslal(a) Viktor v Pondělí 30.Prosince 2013 00:39:29
To ale bratři Bohmové, i přesto že z Čech, nějak zapomněli, že svět už tou dobou lidstvo totálně zničí. Lidstvu je to totiž zdá se jedno. Ne jedno jako Jedno, ale lhostejno.
Mě pak v podstatě ani tak nejde o ty Maye. Jde mi více o to co vidím a co cítím. Proto píšu zhruba a že později se to doladí. Já nejsem v matematice a vědách přírodních moc dobrý, tak snad to spočítá a zjistí někdo jiný, s tímže věřím, že éra přespříliš chytrých koumáků, Bratrstva fištrónu, se dostává k ostré dějinné křižovatce. Bude to tedy muset někdo se zdravým rozumem, tedy se srdcem.
A kdo chce jít směrem civilizace mužů v kutnách, má samozřejmě možnost. Já ale děkuji, nemám zájem, půjdu jinou cestou, sice bezejmennou.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
91 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Pondělí 30.Prosince 2013 11:56:10
jak si můžete být jist Viktore, že lidstvo se do té doby, na níž poukazují bratři Böhmové na základě korelace dat a astronomicko-astrologických jevů z Drážďanského kodexu, zničí? To a/ neví nikdo b/ není to něco, co by nás mělo nechávat chladným či dokonce nad tím jásat, neboť člověk má jistě svoji úlohu v tomto světě, jinak by nemělo v něm své místo. Že mu to de zatím klopotně je věc jiná.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
92 odpověď odeslal(a) hanka v Pondělí 30.Prosince 2013 12:05:29
No jo, ale v současnosti to má kapku jiný nádech, něco v tom smyslu jakože MUŽENY tvoří pouze 4% populace.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
93 odpověď odeslal(a) hanka v Pondělí 30.Prosince 2013 12:06:57
Jaššš! Pardon, to patří jinam s tou Muženou.
-
Re: Průsečík Jarního bodu s Aldebaranem a osa vládců
94 odpověď odeslal(a) Viktor v Pondělí 30.Prosince 2013 12:45:05
:)
přidávám tedy toho smajlíka, kterého jsem zapomněl, sice to skutečně není nereálné.
A o významu lidstva, který jistě JE, nepadlo slovo.
Jestli to jde lidstvu klopotně, nebo nejde, je takový slovní oříšek. Jako když se v buddhismu jeden ptá, jestli je sklenice s vodu a její hladinou přesně uprostřed - poloplná nebo poloprázdná.
Každopádně nám držím palce.