Zobrazení otázky a odpovědí
-
pokračování diskuse z konference krize 12.12.12
6059 otázku odeslal(a) RadekM v Pátek 14.Prosince 2012 00:50:58
-
Re: pokračování diskuse z konference krize 12.12.12
1 odpověď odeslal(a) RadekM v Pátek 14.Prosince 2012 01:24:44
Tak trochu mi to nedá, ale položím sem otázku kterou jsem měl připravenou na konferenci, ale pro její spíše společenský než astrologický charakter jsem ji nepoložil. Připadá mi to totiž jako docela závažné téma. Totiž: Jak jsem se dozvěděl, že někdy před druhou světovou válkou se jaksi celek rozdělil na jakési společensko-politické plus a mínus ( Nacismus a bolševismus ), takový jakýsi miniaturní "velký třesk" při doběžné kvadratuře uran-pluto. A když k tomu ještě připočítáme ten fakt, že v naší zemi několikrát změnil jen ve dvacátém století politický režim, tak z toho vzniká logika štěpení české společnosti na protichůdné tábory, ale to už je kolikátá "ozvěna ozvěny" ať už si ten počátek tohoto všeho stanovíme kam chceme ( původní pravice a levice po např. francouzské a jiné revoluci, nebo dílo Karla Marxe ( mimochodem, ta paní co na konferenci mluvila o těch druzích trhu - věcného a papírového, tak jakoby z něj četla ) anebo třeba do roku 1918, kde se to zase štěpí na monarchii a republiku, atd. A tak jako "ozvěna ozvěny" nám vše může vystupovat například v komiksu Štěpána Mareše Zelený Raoul v Reflexu - prostě buď je to už směšné anebo řízeno samotným ufonem. Prostě ale proč tohle píšu: Bylo totiž zmíněno, že v devadesátých letech kdy za rozběžného sextilu uran-pluto se disidenti pokoušeli o uspořádání "kapitalismu s lidskou tváří", zatímco lidé dali přednost svému vlastnímu hedonismu podporovaným kuchařskými pořady v televizi. Mně tato konstelace spíš připomíná, že některé zejména technické produkty, jako jsou mikrovlné trouby, auto Škoda Octavia anebo vůbec benzínové pumpy zaplavily českou krajinu a i lidi a domácnosti. Ale k věci: logika typu "my a oni", kam patří i disidenti kontra "lid většinový", domnívám se, by měla být překonána jednou provždy a nahrazena logikou "my všichni", otázkou pouze je, zda by tomu mělo předcházet jakési vyrovnání, i když mi teda ve změti asi osmi režimů za sebou není jasné, kdo by se měl komu vyrovnávat, zda by to nemělo proběhnout na obě strany ( ? ) anebo to prostě zmizí s tím, jak se vymění generace, prostě mi jde o to překonání logiky "my a oni", což je fakticky logika dvou táborů a to by právě bylo snad rozumné aby to zmizelo. Co si o tom myslíte?
-
Re: pokračování diskuse z konference krize 12.12.12
2 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Pátek 14.Prosince 2012 10:49:22
odpůrci režimu jsou vždycky solí v oku většinového obyvatelstva, proto se musí jejich odvaha, ať už byla vyvolána čímkoli, zdiskreditovat, ponížit, pošpinit. Pak přichází druhá fáze, místo pravých hrdinů dosadí se hrdinové noví, kteří se nejdřív k hrdinůn původním hlásí a pak je odkopnou, posléze vymažou.
Jestli někdo poškodil tuto zemi, tak to byla Rita Klímová, která dovlekla Václava Klause do OF a (na čí rozkaz, nebo nevědomě?) ho nabídla OF jako ekonomického experta.
My a oni. To je zejména v Čechách obehraná písnička. My bychom toho dokázali, ale oni nám to kazí.
Ocenění III. odboje začalo probáhat teprve nedavno a hlavní slovo - poslední slovo v rozhodování má ministr vnitra. Proto musel Vondra odejít, protože byl kdysi disident. To by bylo nebezpečné, kdyby o těchto zásluhách rozhodoval někdo, kdo u toho byl. Musí to být někdo, kdo o disentu nic neví, aby pouze přikivoval na to, co mu navrhnou ostatní. Ať už se Klaus tváří jakkoli podveden, v žaludku má jako v pokojíčku. Konečně se zbavil dalšího svědka jak to ve skutečnosti bylo.
-
Re: pokračování diskuse z konference krize 12.12.12
3 odpověď odeslal(a) RadekM v Pátek 14.Prosince 2012 14:47:40
O disidenty v dnešní době strach nemám, protože mají zastání v médiích - například Čro 6, ale poněkud mi přijde, že je nahnutý osud většinové společnosti, to znamená těch, kteří v 70-tých letech byli odboráři ( všichni ), vytvářeli hodnoty a dneska skoro nemají zastání - toto mohu dokumentovat například tím - někdo zde uvedl statistiku sebevražednosti v jednotlivých historických údobích a ukázat tak, že například zastánci pořádků první republiky se tak zastávají období, kdy byla sebevražednost prakticky nejvyšší. Disidenství za normalizace - zřejmě je pro něj docela důležité, o jaký konkrétní myšlenkový proud se opře, zda to není např. Václav Klaus a zda jim jde o ideály, mohlo by to být například něco jako "L'esprit europeen" - tam v té západní evropě ale levicové myšlenkové proudy jsou běžná součást, ne jako u nás.
-
Re: pokračování diskuse z konference krize 12.12.12
4 odpověď odeslal(a) Tvrdá palice v Pátek 14.Prosince 2012 15:13:30
Obdobná debata na astrofóru mně vždy překvapuje. Astrolog ví, od čeho se odvozují povahy lidí a tak ví, že aby vzniklo MY, pak by se v určitých dobách nemohli, rodit děti. Myslíte, že to je možné? Ale je to vůbec vhodné? Představte si, že to MY budou lidi s právě opačným smýšlením, než jste VY. Nebo třeba to MY budou právě jenom …. A teď si můžete vybírat … hrobníci nebo ředitelé nebo popeláři nebo …. ATD. Já vím, VY si představujete, že to MY bude právě to, co VY považujete za správné. Když si to tak promítám, tak mě napadá otázka, které MY zvítězilo v Řecké Spartě, nacistickém Německu či socialistickém Československu. Jsem strašně rád, že MY v Evropě nevítězí, že ani Klausovo MY nemá moc navrch. Protože i Klaus volá po MY, a chraň nás pánbůh před vítězstvím jakéhokoliv (byť by se zdálo , že je to to nejlepší) MY.
-
Re: pokračování diskuse z konference krize 12.12.12
5 odpověď odeslal(a) Tvrdá palice v Pátek 14.Prosince 2012 15:22:16
A PS: nevěřte tomu, že 9/10 lidí bude mít stejné MY. Jestli si toto myslíte, tak jste šíleně naivní. Ani deset procent se neshodne na stejném MY, a ostatní se kariéristicky nabalí na vítězné MY.
-
Re: pokračování diskuse z konference krize 12.12.12
6 odpověď odeslal(a) RadekM v Sobotu 15.Prosince 2012 01:01:46
Celé tohle téma vzniklo ze situace nebo pocitu, kdy jeden tábor české společnosti tlačí - nebo pomocí různých tzv."tahanic" ( připomínám jen, že už vznikem slova "tahanice" a její nesmyslnosti se přiblížíme řešení problému "oboutáborovosti" ) na tábor druhý a všemožně mu ubližuje anebo se snaží se zase "dostat do jeho pozice" - ta situace je bohužel reálná a nijak mi nepřijde, že by na této situaci bylo něco rozumného. Takže mne takováto diskuse netěší, ale co dělat za téhle situace? Naštěstí tato situace už delší dobu je vcelku uklidněná a nikdo ji zbytečně nezhoršuje. Snad jen dva příklady - jistou dobu to byla Lída Rakušanová ( i když jinak proti ní nemám vůbec nic ) a pak zase společnost Člověk v tísni se svými postoji přenášející je na mladší generaci, takže to bude zase zbytečně dlouho trvat - ( zbytečné prodlužování agónie ) - !! Přesně takto vychovaný školák totiž později se stává voličem současné vlády !!. Tedy: odtud ona potřeba řešení vzniklé situace, kde jde možná víc o přenesení se a "vypadnutí" z této nesmyslné logiky než o nějaké hypotetické "MY".
Ale když už jsme u toho "MY" - připadá mi totiž, že toto vzniklo v novém miléniu, kdy po roce 2000 došlo k jakémusi vanutí nové energie a přetransformování vlivů a ani tak v něm nejde o nějaký obsah jako prostě o fakt, že by se mělo přistupovat v již sobě samozřejmě zahrnutém modelu fungování VŠECH a to včetně nejrůznějších menšin, postižených a podobně. Vzniklo u mne totiž cosi jako vědomí VNITŘNÍHO a VNĚJŠÍHO v jednotě, zároveň uvědomování si sounáležitosti v samozřejmosti a podobně - to nemá žádný obsah, který by tomu dávaly jednotlivé skupiny. Proboha, vždyť my máme včetně tady toho všeho ten svět nebo životní energie jen propůjčeny, takže každé nesprávné zacházení se může velmi blbě vymstít, neboť jsme tím vším celkově provázáni a když vidím, jak někdo zachází s celými velkými částmi české společnosti tak, že by je asi nejradši ze všeho nejradši vystěhoval i z těch panelových domů protože to tak v dnešní době by asi mělo být - nevím, zda je za tím nějaká ubohá závist jenom kvůli tomu, že někdo prostě dokázal si z té doby předtím odnést docela slušný mravní kapitál zatímco někdo to místo toho těžce projel.
Jinak ale proti disentu nemám vůbec nic, navíc mi připadá že vcelku správně pokud došlo ke stagnaci tak tuto situaci kritizoval, i když mi přijde, že příčina byla více hospodářská než v právech, ale ať se proboha nenaváží do lidí, který dříve museli docela pracovat a teď by z toho neměli mít nic - to mi přijde trochu špatně a právě proto mi přijde zda by nebylo lepší s touto logikou skoncovat a nahradit jí něčím novým.
-
Re: pokračování diskuse z konference krize 12.12.12
7 odpověď odeslal(a) RadekM v Sobotu 15.Prosince 2012 01:13:43
Na druhou stranu ale uznávám, že ten většinovej člověk má mnohdy neuvěřitelné vlastnosti - zároveň ale někde na osm hodin podává pracovní výkon, takže to se docela těžko míří k jádru věci - a zároveň se s ním těžko pracuje, takže ono je to skutečně někdy těžký a s některými názory tedy vlastně ( bohužel ano nebo bohudík ?) souhlasím. Asi nemá cenu si něco nalhávat o našich vlastnostech...Tak nevím, zda ten Boží výrok o tom, že po sedmém dni "to bylo dobré" vlastně nepatřil nedělnímu obědu, který mohl být "dobrý"...takže se můžeme vesele koukat v televizi na různé kuchaře protože to může s oním Biblickým výrokem souviset...
-
Re: pokračování diskuse z konference krize 12.12.12
8 odpověď odeslal(a) RadekM v Sobotu 29.Prosince 2012 19:29:46
A ještě jedno téma z konference: Byla zde citovaná myšlenka, kde "pokud je objevena planeta ( např.Uran ), tak tento symbolický okruh vystupuje do vědomí" - Ano, myšlenka je to hezká, ale mně by docela zajímalo jakým mechanismem toto vzniká, protože logické to je, ale čím je to dáno, protože žádnou přímou logiku - mezi objevem planety a tímto dějem - která by toto zapřičiňovala prostě nevidím. Dá se to něčím vysvětlit ?