Zobrazení otázky a odpovědí
-
Atmosférické jevy v polárních oblastech
5974 otázku odeslal(a) Ondrej Lesak ve Čtvrtek 28.Června 2012 12:39:25
http://www.eh2r.com/
Zajímavé vstupy RadkaP o heliakických jevech v ot. č. 5962 mě přiměly k zavěšení webové stránky o atmosférických jevech v polárních oblastech. Je zde popsána zejména extrémní refrakce v blízkosti obzoru, dále diferenciální refrakce jednotlivých slunečních skvrn a další nevšední atmosférické efekty, z nichž některé lze považovat za indikátory klimatických změn a jejich cyklů - např. i nástupu anomálie El-Niňo na opačné polokouli (!)
Zdá se mi, že se zde - v moderním hávu - setkáváme se sledováním jevů a jejich vyhodnocením ne nepodobným archaické babylonské astrologii. Je to psáno anglicky, což vyžaduje určité úsilí, ale přinejmenším galerie fotografií vypovídá o mnohém.
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
1 odpověď odeslal(a) Jiří ve Čtvrtek 28.Června 2012 18:14:24
http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2012/jun/28/why-does-hot-water-freeze-faster
Velmi zajímavé, Ondro, díly za ten odkaz.
Také jeden přidám. Svého času zde na fóru proběhla debata o zajímavé anomálii vody a sice, že dřív zmrzne voda teplá než studená.
Pokud se někomu podaří tento jev, nazvaný po svém objeviteli Mpembův, vysvětlit, může si vydělat 1000 liber - viz odkaz
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
2 odpověď odeslal(a) barča ve Čtvrtek 28.Června 2012 18:30:45
Nejsem fyzik. Je to jen domněnka. Ale pamatuji, že když se voda bu´d převaří, nebo nechá přemrznout - mění se, naruší se její krystalická mřížka. Už tato narušená voda má jiné vlastnosti utváření krystalů,než voda v přírodě.Takže v tom pokusu, ta voda teplá má narušenou tu krystalickou mřížku a možná může tedy rychleji zmrznout, než voda studená natočená z kohoutku. Ono těchto vlastností vody, kdy se naruší krystalická mřížka vody využívá např.tibetská medicína
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
3 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak ve Čtvrtek 28.Června 2012 20:50:50
Můžete být barčo, prosím, konkrétnější s tou tibetskou medicínou? Strukturou vody jsem se kdysi zabýval, takže mě to zajímá.
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
4 odpověď odeslal(a) barča ve Čtvrtek 28.Června 2012 21:15:27
V tibetké medicíně je kladen velký důraz na pití převařené vody. V té převařené vodě může být "našeptané" kouzlo od šamana. Voda v přírodním stavu (nepřevařená) má určitou strukturu krystalů - je v nich nějaká "informace" Tato informace může mít nepříznivou povahu. Proto se v tibetké medicíně doporučuje vodu převařit, několikrát - tím se naruší krystalická mřížka té vody - tj.zruší se původní informace v té vodě a nahradí se novou informací "našeptaným kouzlem" od šamana. Není samozřejmě nutné tomu věřit, ale už jen samotný fakt, že voda převařená netíží tolik v žaludku jako voda obyčejná - zřejmě tedy souvisí s tou změnou struktury molekul té vody.
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
5 odpověď odeslal(a) RadekM ve Čtvrtek 28.Června 2012 22:21:14
Ono totiž s tou vodou...slyšel jsem něco o tom, že existuje voda se strukturou, kde jsou tři molekuly pohromadě a pak voda, kde je šest molekul pohromadě - jedna by měla být "víc" přírodní - nedokážu posoudit, zda tomu tak je doopravdy, anebo podvod pro to, aby se na tom vydělalo, protože taková voda se pak prodává...opravdu nevím, to by asi chtělo víc zkoumání
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
6 odpověď odeslal(a) Jiří ve Čtvrtek 28.Června 2012 23:21:45
Něco podobného jako říkáte Vy, Barčo, tvrdí i Viktor Schauberger.
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
7 odpověď odeslal(a) Dana.A ve Čtvrtek 28.Června 2012 23:34:56
tak už konečně vím, proč moje kolegyně pije několikrát denně převařenou, i třeba ještě horkou vodu v létě :o)
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
8 odpověď odeslal(a) Pavel Turnovský v Pátek 29.Června 2012 10:16:31
http://www.rezonance.cz
Teplá (předtím převařená) voda se pije běžně v Číně. Zlí jazykové tvrdí, že to je proto, že většina Číňanů je tak chudá, že nemá na čaj, ale to je vedlejší, Je to i otázka hygienické nutnosti. Čerstvá voda by se měla pít asi jen z nějakého ověřeného čistého pramene.
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
9 odpověď odeslal(a) Jiří v Pátek 29.Června 2012 12:54:51
Viktor Schauberger upozorňuje na to, že voda má paměť.
Podle něj je zcela jiná informační hodnota vody u pramene, než-li dál po proudu. Struktura informace v tekoucí vodě se stále mění.
Výmazu této informace lze docílit právě převařením vody.
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
10 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak v Neděli 1.Července 2012 23:53:14
Děkuji. Struktura kapalné vody jako čehosi složeného z molekul H2O a její paměť jsou stále poněkud neuchopitelná témata. Podíváme-li se na ni však jako na molekulární síť na pomezí směsi a sloučeniny, jsou mnohé její vlastnosti pochopitelnější. Přesnější by však bylo hovořit o mnoha sloučeninách, nikoli o jedné. Jedná se především o klastry čítající obvykle několik set molekul. Jejich životnost je extrémně krátká, životnost geometrických struktur (často velmi složitých, obvykle symetrických), které každý klastr nese je však neporovnatelně delší. Právě zde zřejmě leží klíč k paměti kapalné vody.
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
11 odpověď odeslal(a) Jiří v Pondělí 2.Července 2012 05:55:31
Chtěl bych se zeptat, Ondro, čím, jakými technickými prostředky, jsou ony vodní struktury detekovatelné?
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
12 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak v Pondělí 2.Července 2012 11:53:25
http://www.lsbu.ac.uk/water/evidnc.html
To je otázka namístě, Jirko. Pokusím se o pokud možno stručnou odpověď.
Základní metodou studia struktury kapalné vody je rentgenová difrakce. Z té se vyhodnocuje tzv. radiální distribuční funkce (podobně jako při rentgenostrukturní analýze krystalů) a z té již lze odvodit prostorové uspořádání např. zmíněných klastrů. Do hry vstupují i nepřímé metody, založené na interpretaci anomálií vody nebo na studiu vlastností "sloučenin" vody s různými plyny (klatrátů).
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
13 odpověď odeslal(a) Jiří v Pondělí 2.Července 2012 13:00:59
Dík za odpověď, Ondro, netušil jsem, že se dá rentgenová difrakce použít i na vodu. Měl jsem za to, že se dá aplikovat jen u krystalů pevných látek. Inu člověk se porát uči...
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
14 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak ve Středu 4.Července 2012 00:51:59
Stejně mám ale pocit, že mi u té vody něco podstatného uniká, možná si ještě důkladněji přečtu V. Schaubergera.
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
15 odpověď odeslal(a) barča v Úterý 10.Července 2012 13:51:59
re 14: Dovolím si jen osobní laickou neodbornou, obecnou, spíše "filosofickou" poznámku.Váš pohled na vodu a její molekuly je ryze " vědecký"Pokud si ovšem uvědomíme, že voda je přítomna v každém živém organismu - tedy každý živý organismus je tvořen z velké části vodou - znamená to, že ta přítomná voda v organismu musí být s tím organismem kompatibilní. Kompatibilita v tomto případě neznamená nic jiného - než to, že ta voda je v rezonanci s tím živým organismem - tedy přijímá podobnou informaci od toho živého organismu. V děloze např. plodová voda - musí být taková, aby ten plod nepoškozovala, to znamená - žádný plod nemá alergickou reakci na plodovou vodu jako třeba dospělý člověk, který může mít vysušenou kůži po umytí se ve vodě apd. Voda v přírodě - opět je různá. Voda dešťová, ledovcová, voda z artéských studní - každou tuto vodu tvoří stejné molekuly vody, ale zároveń každá z těchto vod rezonuje se svým okolím - přijímá informace od hornin, minerálů apd. A tím jak protéká dále krajinou přijímá i vlivy té okolní krajiny - mění v sobě svoji informaci. A pak je tu člověk a vodárny s chemickou úpravou vody. Tím vším chci jen říci - že vše podléhá změně, tedy i molekuly samotné vody v přírodě - tedy myslím si, že odborný vědecký pohled na molekuly vody je, nebo byl v minulých letech spíše statický. A nyní řada vědců, se "obyčejnou" vodou zabývá hlouběji, a objevují v té vodě něco, co dříve neviděli a ten náhled se na tu vodu mění. A pokud se podíváme do mytologie,náboženství, ale také pohádek (živá a mrtvá voda) - co vše představuje, symbolizuje voda - intuitivně většina lidí chápe, že ta voda skutečně v sobě nese informaci, která může být různá - právě podle toho s čím je v rezonanci.
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
16 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak v Úterý 10.Července 2012 19:48:16
Ano, barčo, souhlasím. Můj pohled na vodu není vědecký v tom slova smyslu, jak možná na čtenáře působí.
-
Re: Atmosférické jevy v polárních oblastech
17 odpověď odeslal(a) Jiří ve Středu 6.Listopadu 2013 10:22:18
http://www.protiproud.cz/svoboda/zdravi/telo/620-zahadna-supervoda-h3o2-co-nam-vedci-dosud-nerekli-o-ctvrtem-skupenstvi-vody-prinasime-prelomovou-informaci-zasadni-pro-nase-zdravi.htm
Zajímavý článek o vodě.