Zobrazení otázky a odpovědí
-
Globální oteplení vzniklo díky prdění veleještěrů
5955 otázku odeslal(a) hanka v Sobotu 12.Května 2012 21:48:45
http://www.novinky.cz/veda-skoly/267126-globalni-otepleni-pred-150-miliony-let-zpusobila-plynatost-dinosauru.html
http://www.novinky.cz/veda-skoly/267126-globalni-otepleni-pred-150-miliony-let-zpusobila-plynatost-dinosauru.html
.
Ano, to je poslední vědecké zjištění pánů profesorů Univerzity liverpoolské. Tedy žádné cykly sluneční aktivity?
-
Re: Globální oteplení vzniklo díky prdění veleještěrů
1 odpověď odeslal(a) hanka v Sobotu 12.Května 2012 21:49:33
http://www.youtube.com/watch?v=0_hutfrqxIc
Všechno je jinak...
http://www.youtube.com/watch?v=0_hutfrqxIc
-
Re: Globální oteplení vzniklo díky prdění veleještěrů
2 odpověď odeslal(a) hanka v Neděli 13.Května 2012 14:01:18
Pokusím se o pár postřehů a napadají mne nějaké otázky:
1) Studie je postavena na srovnání množství metanu vyrobeného bakteriemi v trávicím traktu krav ze současných velkochovů a srovnáním obdobného procesu u dinosaurů, námitka:
Dnešní dobytek ve velkochovech je živen nepřirozenou stravou - z valné části nespásá přirozenou prapůvodní zeleň a nemá patřičný pohyb. Je přikrmován často nečerstvou, leckdy kvasící stravou a nepřirozenými příkrmy. Soudím, že vytváření metanu v trávicím traktu je spíše proces svědčící o nezdravém trávení (flatulence kvasná či flatulence hnilobná).
V přirozeném prostředí by jeho střevní mikroflóra či mikrofauna vypadala poněkud jinak.
Proto se domnívám, že veleještěři, kteří zdaleka ne všichni byli stoprocentně býložraví, ale hlavně byli odkázáni na to, co sami spásli nebo ulovili, toho nemuseli tolik naprdět do okolí (každý z nás víme, že pokud jíme jednoduše a přirozeně, nepšoukáme. Až když ztláskáme páté přes deváté ponejvíce na noc, pak se nestačíme divit, že škrtnutí zápalky by mohlo v ložnici způsobit výbuch :o)
2) Otázka:
slyšela jsem či kdesi četla, že se v poslední době vynořuje z hlubin na jihu Atlantiku či kdesi při severním pólu značné množství pevného metanu, který se vypaří do ovzduší, původ tohoto pevného metanu u dna je jaký, ví se to?
3) Je schopen takto uvolněný metan oteplit ovzduší, když se říká, že Slunce není v současnosti v takové aktivitě, že by se dalo s úspěchem předpokládat zase nějaké to minimum, jako bylo třeba Maunderovo?
4) :o) a očekává se nějaký přínos k oteplení ovzduší od těch velkochovů?
-
Re: Globální oteplení vzniklo díky prdění veleještěrů
3 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak v Neděli 13.Května 2012 18:44:44
Ten pevný metan na mořském dně je, jak se zdá, opravdu cosi jako časovaná bomba. Jeho únik v dávné minulosti asi občas přispěl k velkému oteplení, ale prdícím dinosaurům se nic nevrovná.
Každopádně se vysvětlení globálního oteplování začínají značně komplikovat. V úvahu přichází hned několik možných příčin.
- sluneční aktivita
- intenzita přílivu a odlivu (o té se téměř nemluví)
- pomalé změny parametrů zemské dráhy
- zoomorfní + antropomorfní vlivy (plynatost čehokoli a kohokoli + průmyslová činnost)
- pozvolné nebo náhlé uvolňování methanu aj. uhlovodíků z jejich hydrátů, které je samo o sobě mezičlánkem, rozbíhajícím kladnou zpětnou vazbu: je urychlováno oteplením jakéhokoli původu (tepelný rozklad) a zároveň samo o sobě způsobuje oteplení.
Pozn.: Pouze první tři faktory lze jakžtakž předpovědět astronomicky.
-
Re: Globální oteplení vzniklo díky prdění veleještěrů
4 odpověď odeslal(a) Jiří v Neděli 13.Května 2012 21:58:42
Ještě bych, Ondro, připomenul Tebou zmíněný možný vliv rozpadu radioaktivních látek, který se jeví být závislý na poloze Země vzhledem k zodiaku.
-
Re: Globální oteplení vzniklo díky prdění veleještěrů
5 odpověď odeslal(a) hanka v Pondělí 14.Května 2012 08:00:14
http://www.natur.cuni.cz/fakulta/aktuality/media-s-nami-a-o-nas-lidove-noviny-11.1.2011-priroda-si-poradila-s-metanem-v-mori-lidove-noviny-11.1.2011
http://www.natur.cuni.cz/fakulta/aktuality/media-s-nami-a-o-nas-lidove-noviny-11.1.2011-priroda-si-poradila-s-metanem-v-mori-lidove-noviny-11.1.2011
.
Zajímavý článek o ropě, metanožroutech-metanotrofních bakteriích a o tom, že stejně nejvíc prděj termiti.
-
Re: Globální oteplení vzniklo díky prdění veleještěrů
6 odpověď odeslal(a) Viktor v Úterý 15.Května 2012 22:07:35
To, že za to mohou Sauroni ve věci hysterie kolem organizace a redukce údajných příčin produkce CO2 nic nemění, plán zůstává stejný.
Globální oteplování jakožto způsobené (způsobované) – nebo násobené lidskými počiny uvolněním CO2 s horečnou potřebou tyto produkce zažehnávat, je vskutku "zdařilým" a monstrózním podvrhem. Jako takové bylo vytvořené za účelem odůvodnění dramatických změn ve společnosti, které mají za cíl kontrolovat společnost.
Toto se prokazatelně děje, přesto si to stále masa lidí nechce uvědomit, přičemž si ale zároveň už téměř nikdo neuprdne, nezapálí cigaretu, nezatopí v kamnech, aby se mu nevybavil nějaký ten kazatel globálního oteplování s jeho desaterem.
Globální oteplování, jakožto novodobé náboženství, je už téměř zakódováván do myslí lidí, na vše je používáno jeho zaklínadla. To že se třeba pralesy kácí jak o závod ale zas tolik nikomu ve světové vládě nevadí.
Tyto změny jsou tu, tedy nejen že přicházejí a evidentně budou sílit (např. cyklus Pluto-Uran, a také Jupiter-Saturn mající počátek v 6ti násobné konjunkci v Býku roku 2000, nyní kulminující, končící/začínající znovu v trojkonjunkci s Plutem v Kozorohu roku 2020), takže "můžeme zůstat v klidu", jak jinak.
Je pěkné, že máme mezinárodní zákony, které musíme všichni respektovat. Prostě globální problém zaslouží globální vládu nebo dokonce novou Velkou říši.
Viktor
-
Re: Globální oteplení vzniklo díky prdění veleještěrů
7 odpověď odeslal(a) Ondrej Lesak ve Středu 13.Června 2012 18:29:09
Není to ale krásné téma? Prdění veleještěrů a globální oteplování. Neztraťme ho v houštně racionalizací, vždyť je to nový sabián!
423° zvěrokruhu:
4 od slova dinosaurus, začínající na 4. písmeno v abecedě
2 jako druhohory
3 jako počet písmen slova prd
A je to! Korespondence s 63° normálních sabiánských symbolů "Zahrada v Tuileriích". Reinterpretace symbolu - bůhví, co tam šlechta dělala!
-
Re: Globální oteplení vzniklo díky prdění veleještěrů
8 odpověď odeslal(a) Jiří v Úterý 19.Června 2012 21:06:49
http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2006120570
Právě jsem se vrátil ze školení z Kutné Hory a přinesl si poznatek, který ukazuje, jak málo toho zatím běžně víme z matematiky. Nebo tedy alespoň jak málo toho vím já...
Ještě minulý týden mi přišla uvedená příhoda -- viz odkaz - velmi směšná a zábavná.
Cituji
"Až jeden z nás to napětí nevydržel, přihlásil se a podotknul, že cosinus přece nemůže být větší než jedna. Na to dostal pohotovou odpověď:
"Ano soudruzi, za normálních okolností skutečně nemůže být cosinus větší než jedna, ale za Velké vlastenecké války pracovali sovětští dělostřelci s cosinem až osm"
Nu a já se v Horách Kutných dozvěděl, že v komplexním oboru může být cosinus úplně klidně větší než jedna...
-
Re: Globální oteplení vzniklo díky prdění veleještěrů
9 odpověď odeslal(a) hanka v Úterý 19.Června 2012 22:31:33
:o)
To je skoro lepší než Kozinova věta:
"Lomikare, Lomikare..."