Zobrazení otázky a odpovědí
-
H(0) - egyptologie
5376 otázku odeslal(a) O. ve Středu 19.Srpna 2009 19:06:46
-
Re: H(0) - egyptologie
1 odpověď odeslal(a) Ondřej ve Středu 19.Srpna 2009 23:44:16
Jako příklad uvádím:
1) Pyramidy jsou stavěny z tesaných kamenných kvádrů velké hmotnosti
2) Vnitřní komory měly funkci hrobek faraonů, jejich manželek, případně vysokých úředníků (tady už si nejsem zcela jist)
2) Doprava kvádrů se děla po rampách na principu nakloněné roviny
3) Fyzickou práci prováděli placení dělníci
-
Re: H(0) - egyptologie
2 odpověď odeslal(a) Na ve Čtvrtek 20.Srpna 2009 00:08:53
...zelená linka pod spodní řasou a černá nad ní, vyrábějíce se z drahocenných kamenů, zdobí svůdný pohled mandlových očí žen i mužů. Pak ještě omamnou vůní nesouc celé povodí Nilu pod kapajícím éterickým olejem z hlav po celých tělech místních...
-
Re: H(0) - egyptologie
3 odpověď odeslal(a) Zdeněk J. ve Čtvrtek 20.Srpna 2009 07:40:33
Tož zkusíme nějaké „podkopávací“ manévry navržené nulové hypotézy ... :-)
1. Opravdu víme, že opracování kamenů bylo prováděno (jenom) tesáním?! Technologie musela být daleko přesnější – někde jsem četl, že i dnešní technologie opracování to neumí tak přesně …
2. Pořád zatím domněnky – proč by se tak dřeli kvůli (jen) mrtvému fyzickému tělu?! Dávám přednost jiným hypotékám – například že pyramida jako celek (se všemi podzemními chodbami) sloužila jako transformátor a rozvod vesmírné energie, jíž využívala celá společnost.
3. Na jedné z přednášek Robert Nový uvádí, že kvádrům byla za přísných podmínek „odlehčena“ gravitace člověkem zasvěceným do tajů vesmírného mystéria a následně byly tyto kvádry „posazeny“ na místo určení. Docházelo i k „nehodám“ a tím pádem k úmrtí pracovníků…
4. Fyzickou práci prováděli otroci, kteří ovšem v Egyptě měli svá uznávaná práva. Možná za to byli i nějak odměňováni (?)…
-
Re: H(0) - egyptologie
4 odpověď odeslal(a) Turnovský Pavel ve Čtvrtek 20.Srpna 2009 11:48:07
http://www.rezonance.cz
jo byli odměňováni, existují záznamy o tom, že ke stravě dostávali každý den chléb a cibuli
-
Re: H(0) - egyptologie
5 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 20.Srpna 2009 12:02:22
Mám svoji ujetou náhradní hypotézu, postavenou na zatím neobjasněném "energetickém" působení uvnitř Velké pyramidy:
Vzhledem k posedlosti nesmrtelností si do tamního sarkofágu čas od času na nějakou dobu (na pár hodin, třeba na noc) lehl panovník či jeho žena, za účelem terapie nebo "omlazovací kúry" spojené zároveň s duchovní obrodou.
Nevylučuji zároveň, že kromě toho měla pyramida i jiné, další funkce.
-
Re: H(0) - egyptologie
6 odpověď odeslal(a) Turnovský Pavel ve Čtvrtek 20.Srpna 2009 17:47:27
http://www.rezonance.cz
"3. Na jedné z přednášek Robert Nový uvádí, že kvádrům byla za přísných podmínek „odlehčena“ gravitace člověkem zasvěceným do tajů vesmírného mystéria a následně byly tyto kvádry „posazeny“ na místo určení."
Taková civilizace by musela přetrvat věky věků. Čínská civilizace např. je funkční cca 5000 let.
-
Re: H(0) - egyptologie
7 odpověď odeslal(a) Turnovský Pavel ve Čtvrtek 20.Srpna 2009 17:48:53
http://www.rezonance.cz
a chodívaj si tam džímnout dodnes
-
Re: H(0) - egyptologie
8 odpověď odeslal(a) Vanda ve Čtvrtek 20.Srpna 2009 20:08:54
http://www.daniken.com/e/index.html
Ad 5: V tom případě není jasné, koho by to vlastně mumifikovali.
Ale uměla bych si představit, že za představou, jak důležité je pro věčný život vládce uchování jeho těla, mohl být neznalostí a zapomněním deformovaný pozůstatek dávné vědomosti, že z dochované buňky těla s neporušenou DNA lze jednince naklonovat.
Je zajímavé, že podobný názor měla i vládnoucí dynastie Inků v Jižní Americe, kde také nejhorším trestem bylo zničení fyzického těla po smrti. Přitom vládnoucí dynastie Inků podle jejich pověstí ,, přišla z nebes" a brali se vždy pouze v rámci nejužší rodiny, tj. bratr se sestrou, aby uchovali božský původ rodu. Také jejich stavby vykazují zvláštní způsob opracování kamene - viz odkaz, a co jsem si zkusila postavit pár kamených zdí osobně, považuju takovou přesnost opracování kamenných kvádrů jakýmkoli otesáním za nepravděpodobnou.
-
Re: H(0) - egyptologie
9 odpověď odeslal(a) Kupec ve Čtvrtek 20.Srpna 2009 21:45:53
Nemohu citovat zdroje, ale v jedné třetině výšky čtyřbokého jehlanu je nějaký specielní prostor. Je zdokumentován případ, kdy si někdo postavil v tomto tvaru chatu a postele mu vyšly do té jedné třetiny a nikdo se tam nedokázal vyspat. Dále v tom zdroji který nemám k dispozici je uvedeno, že v jedné třetině výšky takového prostoru nedochází ke kažení masa.
Atd.
Jak jsem koupil, tak prodávám.
-
Re: H(0) - egyptologie
10 odpověď odeslal(a) Vanda ve Čtvrtek 20.Srpna 2009 21:57:14
http://www.flickr.com/photos/davidfarrant/2615501100/
ještě jednou lepší odkaz, v předchozím se neuchoval obrázek
-
Re: H(0) - egyptologie
11 odpověď odeslal(a) Vanda ve Čtvrtek 20.Srpna 2009 22:07:46
http://bayimages.net/peru/sacsayhuaman/
-
Re: H(0) - egyptologie
12 odpověď odeslal(a) Ondřej ve Čtvrtek 20.Srpna 2009 23:14:31
Paul Brunton v Tajnostech egyptských také hovoří o prázdném sarkofágu jako o něčem zcela jiném než o hrobce. A o komoře, ve které strávil noc a byl přitom zasvěcen do zvláštních zkušeností. I já se kloním k tomuto výkladu, který jednu z výchozích egyptologických výchozích hypotéz (pyramida=stavba pro hrobku panovníka) zpochybnňuje.
-
Re: H(0) - egyptologie
13 odpověď odeslal(a) akomon ve Čtvrtek 20.Srpna 2009 23:29:05
re6:
Dle Elizabeth Haich ta rozvinutá civilizace (jiná rasa) prostě postupně vymřela. Tady na Zemi se už neměli kam rozvíjet. Tak uvolnili místo nám. Před tím nás ovšem naočkovali svými geny, aby byl zaručen náš vývoj.
A pyramidy postavili díky technologii, kterou si dotáhli z Atlantidy. Tu následně, před tím než nám nechali Zemi zcela napospas, samozřejmě dematerializovali.
Pravda nebo pohádka? :-)
-
Re: H(0) - egyptologie
14 odpověď odeslal(a) falcon v Pátek 21.Srpna 2009 00:10:56
Podle velekněze Hathořina chrámu jsou nám známé dějiny Egypta už jen historí úpadku říše, která nesledovala materiální hodnoty. Všechno co dnes víme, zachovalo se díky setrvačnosti kněží významných kultů (proto ta posedlost psaním), kteří se snažili zachovat alespoň minimum, čímž docházelo ke zkreslování a vyloženým deformacím původních praktik. Mumifikace je právě jedním z takových zkreslení. Docházelo také ke zmatení významu jednotlivých bohů. Posledním vzepětím a pokusem o návrat byla doba nešťastného faraona Achnatona.
Údajná Atlantida je vlastně jen odleskem existence prehistorické civilizace - dávno zasutou vzpomínkou. Vybudováním Asuánské přehrady ztratilo lidstvo možnost nalézt artefakty, svědčící o existenci té dávné civilizace.
Dobrou noc!
-
Re: H(0) - egyptologie
15 odpověď odeslal(a) Ondřej v Pátek 21.Srpna 2009 07:20:28
http://knihy.abz.cz/prodej/egypt-10
Počkej Falcone, s tím úpadkem máš pravdu, ale proč "nešťastného Achnatona"?
Podle Davidovitse byl spojen nejen s monoteismem, ale i návratem ke kultu odlévání kamene (Stará říše) a jeho působení souvisí se vzpourou Hebrejců, kteří toto umění i v dobách Nové říše (kult tesání kamene) stále ovládali.
Ozvěnou toho je jedno z přikázání "Nevytesáš sobě modly", které má ovšem zajisté obecnější platnost.
Potud další odkaz na Davidovitse k podrytí všeobecně přijímaných egyptologických "nulových hypotéz".
-
Re: H(0) - egyptologie
16 odpověď odeslal(a) falcon v Pátek 21.Srpna 2009 08:54:15
Proč je Achnaton nešťastný? Byl to poslední panovník onoho prehistorického ražení, kdy ještě vládce byl osobně odpovědný za svůj lid tou měrou, že byl hotov za něj položit i život. Bohužel mu však k tomu nejen chyběly fyzické paramtery, ale tradice už se hnula úplně jiným směrem. Amonovo kněžstvo už nebylo orientováno výhradně nemateriálním směrem, nýbrž právě naopak. Achnaton nebyl naivní, ale neměl možnost obstát, protože nemohl být pochopen. Byl sice schopen dělat (v našem smyslu) mírovou politiku, avšak v jeho době už se to považovalo za slabost a čiré bláznovství.
Koneckonců - jak dnes vnímají Rusové Gorbačova!?
-
Re: H(0) - egyptologie
17 odpověď odeslal(a) O. v Pátek 21.Srpna 2009 09:41:38
Možná, ale mám takové tušení, že nemálo přispěl k tomu, aby se zlomky hlubší a starší egyptské - možná přesněji univerzální - moudrosti dostaly prostřednictvím Hebrejců nakonec do celého světa, tj. i k nám. A to je to, co se počítá.
-
Re: H(0) - egyptologie
18 odpověď odeslal(a) Lída v Pátek 21.Srpna 2009 12:43:49
Ad 12: ... a taky holé stěny. Kdyby Velká pyramida byla hrobkou, nepochybně by pohřbeného vybavili na cestu do záhrobí vším komfortem, namalovaným na zdech, jak bylo zvykem.
-
Re: H(0) - egyptologie
19 odpověď odeslal(a) lucie v Sobotu 22.Srpna 2009 02:39:11
Zvláštní věc je egyptské vizuální umění. Něco je na něm divného. Pro srovnání: všude na světě se vyvíjí, odněkud někam. Z vývoje vizuálního umění různých národů můžete vyčíst spoustu informací. Proměňuje se synchronně s vývojem a myšlením společnosti. Od primitivního k realistickému například. Ty posuny ve zobrazovacích technikách jsou během staletí velké a zřetelné. A odráží také vlivy jiných kultur se kterýma je momentálně v kontaktu. U egyptského umění to tak ale není. Připadalo mi to podivné a našla jsem tohle:
"Klasické egyptské umění zahrnuje přibližně třítisícileté období, po které až na malé odchylky, zůstalo téměř neměnné. Již ve svých počátcích, tedy v době archaické ( 1. a 2. dynastie ), vynikalo egyptské umění kvalitou ztvárněných postav a předmětů a v sochařství se velmi časně projevila jednoduchost a jasnost formy, dodávající uměleckým dílům nadpozemský rámec"
Celý text tady:
http://www.egyptologie.cz/egyptske-umeni/97/egyptske-umeni-vyvoj-chapani-a-zobrazovani/
3 tisice let!!!!! Za tu dobu by se mělo vystřídat mnoho a mnoho stylů. Nenapadá mně žádná jiná kultura na světě která by vydržela tak dlouho bez výraznější změny. Ty drobné mutace které časem vznikly jsou banální, vzhledem k tak obrovskému časovému úseku. A taky by mně zajímalo z ČEHO se egyptské umění vyvinulo. Jak vypadala egyptská věstonická venuše. A proč je egyptské umění na hony vzdálené živelnému africkému umění i abstraktnímu islámskému umění. Po 3 tisíciletí neovlivněno jinou kulturou. Dokonale realistické už od svého počátku.
Nejsem odborník ale mám za sebou spoustu hodin dějin umění. Nikdy jsem si nepamatovala kdy byla postavená jaká katedrála, ale fascinoval mně vývoj kultur. To jak se měnily v čase, jak odrážely náboženské proudy a myšlení a objevy a střídání panovníků a nevím co ještě. Bavilo mně to protože to bylo logické. Nejdřív primitivní antické umění, morfující ke stále dokonalejší realistické formě. Pak úpadek, orgie, řím v plamenech a zrození křesťanského umění: odklon od realismu a návrat k mystice. Prolínání se západního realismu a východní abstrakce. Organický vývoj. Vlny.
No asi to ještě progoogluju ale působi to na mne tak, že se egyptské umění vynořilo odnikud. Zčistajasna. Hotová forma. Za tři tisíce let se forma trochu vyvinula: sochy z období posledních dynastií jsou malinko realističtější než ty na začátku. Ale to je asi tak všechno.
-
Re: H(0) - egyptologie
20 odpověď odeslal(a) hanka v Sobotu 22.Srpna 2009 14:47:39
To je přesný hřebíček na hlavičku, lucie.
Tohle fascinuje egyptology a kunsthistoriky, a nemají pro to žádné vysvětlení. Je to tak. Jakoby naráz - hotové formy, neměnný kánon. Bez předchozího vývoje.
Žádný paleolit, neolit...
-
Re: H(0) - egyptologie
21 odpověď odeslal(a) lucie v Sobotu 22.Srpna 2009 18:53:38
Hankoo: aha. Tak pokud to fascinuje i kunsthistoriky, pravděpodobně zatím nenašli nic z čeho by se egyptský umění vyvinulo. To je dost zvláštní, taková stará kultura obývající velkej kus světa a nic.
Poslušný dodržování kánonu se dá vysvětlit a/ despotickou vládnoucí silou která tvrdě potlačuje jakýkoli odchylky b/ fascinací nějakou dávnou formou ze které kánon vznikl c/ nekrofilně orientovanou kulturou. To že je egyptská kultura nekrofilní je zřejmý a myslím to bez jakýhokoli hodnotícího nádechu: nekrofilní kultura se nevyvíjí, není živá, přikládá velký význam zachování mrtvé formy. Zajímavý postřehy jsou k tomu v knize Ericha Fromma Mít nebo být.
ALE: nic z toho nevysvětluje fakt že se základní egyptský vizuální kánon nezměnil 3 tisíce let. To je moc dlouho. Proč?
Egyptský umění je dokonale stylizovaný, realistický. Z živočišnýho africkýho umění jsou tam shodný rysy snad jenom obsahový: zvířecí hlavy lidí. Sfinga je výjimka (?): lidská hlava na zvířecím těle. Z abstraktního orientálního směru je neovlivnilo nic. Tahle perfektní forma nemohla vzniknout z čistýho nebe. Dítě taky maluje nejdřív čmáranice a postupným vývojem dospěje k realismu. S jedinou výjimkou: OBKRESLOVÁNÍ. Pokud se egyptský umění nevyvinulo organicky, museli egypťani někde obkreslovat. Což je pravděpodobný protože egyptský papyry opravdu vypadají jako omalovánka. A musel existovat velmi silnej důvod proč tuhle omalovánku striktně pod hrozbou biče kopírovat dál a dál.
S pyramidama to bude možná podobný. Pokud se nepletu: velká pyramida je nejstarší???? Je to už nějak vědecky prokázaný? Pokud jo, tak ty další menší pyramidy jsou kopie?
No já nejsem iracionální zastánkyně teorií o vyšší rase světelnejch bytostí, která učí lidstvo novým kouskům. Ale z hlediska historie vizuální kultury to opravdu vypadá, že egypťani převzali už hotový kánon. V tom případě by měla být kultura, ze které vycházeli, mnohem vyspělejší než samotní egypťané. Co to bylo za kulturu? 3 tisíce let před naším letopočtem? Na africkým kontinentě, kde domorodci dodnes vyřezávají totemy :)
Ps: četla jsem různé teorie například o tom, jak mayské reliefy zobrazují návštěvníky z vesmíru, opeřený had je startující kosmická loď apod. Jenže mayské umění, byť je záhadné a fascinující, dokonale odpovídá místu a mentalitě tehdejších obyvatel. To co je pro evropana na mayském umění nepochopitelného je odraz zkušenosti indiánů s psychotropníma rotlinama (psylocybin, ayahuska). Magické to je, ale není to nepochopitelné ani vytržené z kontextu.
-
Re: H(0) - egyptologie
22 odpověď odeslal(a) falcon v Neděli 23.Srpna 2009 00:49:55
Lucie, mám dojem, že platí a), b) i c). Ta nekrofilní orientace je velmi zajímavá - ale je to v původním slova smyslu opravdu tak.
Co se týče Velké pyramidy, vůbec bych se nedivil, kdyby existovala podstatně déle, než se soudí, než oficiální egyptologie připouští. Také si myslím, že ty ostatní ji napodobují, leč nikdo možná nevěděl co je přesně uvnitř, a tak se už v době Staré říše domnívali, že je to hrobka. Další možností je, že to byla jakási "obřadní síň", kde se zemřelým panovníkům zabezpečoval věčný život. Ale to jsou jen moje spekulace. Kloním se totiž k domněnce, že to pravděpodobně nebylo mauzoleum. Je opravdu velice zvláštní, že se o ní žádné staroegyptské nápisy nezmiňují (pokud dnes víme).
Z hlediska umění je pozoruhodná ještě tato věc: nadživotní velikosti reliéfů i soch. A přitom existuje nepřeberně malých sošek.
velice pozoruhodná je také doba Achnatona, kdy se zobrazoval faraon zcela realisticky i s jeho deformovaným tělem a zvláštním výrazem ve tváři.
Tedy žádný kánon. Ovšem po jeho smrti už zase vládne původní tradice, což dobře dokládají nálezy z Tutanchamonovy hrobky.
-
Re: H(0) - egyptologie
23 odpověď odeslal(a) lucie v Neděli 23.Srpna 2009 13:36:45
Je opravdu tak těžký zjistit stáří velký pyramidy? Neexistují nějaký testy? Rozpad uhlíku nebo tak něco? Nerozumim problematice ale: je pravda že pozice pyramid v Gíze odpovídají pozicím planet na obloze před cca 10 tisíci lety?
Včera mi někdo vyprávěl, že filmaře kteří točili v pyramidách překvapily stěny vnitřních místností: jsou celé zdobené malbou, ale nejsou nikde začouzené od loučí nebo svíček. Jak tam svítili když to malovali?
-
Re: H(0) - egyptologie
24 odpověď odeslal(a) lucie v Neděli 23.Srpna 2009 13:37:12
Je opravdu tak těžký zjistit stáří velký pyramidy? Neexistují nějaký testy? Rozpad uhlíku nebo tak něco? Nerozumim problematice ale: je pravda že pozice pyramid v Gíze odpovídají pozicím planet na obloze před cca 10 tisíci lety?
Včera mi někdo vyprávěl, že filmaře kteří točili v pyramidách překvapily stěny vnitřních místností: jsou celé zdobené malbou, ale nejsou nikde začouzené od loučí nebo svíček. Jak tam svítili když to malovali?
-
Re: H(0) - egyptologie
25 odpověď odeslal(a) hanka v Pondělí 24.Srpna 2009 15:17:06
Re 10, 11
A! Tady jsou ty peruánské zdi z kynutých buchet taky!
Dík za obrázky.
-
Re: H(0) - egyptologie
26 odpověď odeslal(a) falcon v Pondělí 24.Srpna 2009 21:56:00
Re 24: S tím uhlíkovým testem je potíž hlavně v tom, že by se v pyramidě musel najít třeba kus dřeva, o němž by nebylo pochyb, že je tam od počátku.
Co se týče těch všech zvěstí o rozložení pyramid podle hvězdné oblohy - právě se tím podrobně zabývám a už jsem zaregistroval několik různých verzí. Některé jsou vysloveně ujeté. Zatím co si kdekdo všímá toho, jak asi tenkrát mohl být nízko či vysoko nad obzorem třeba Orion, nikdo to nemůže vědět přesně.
Problém je hlavně s precesí, potažmo někdejšími polohami světového pólu (severního, dnes je skoro přesně v něm Polárka).
-
Re: H(0) - egyptologie
27 odpověď odeslal(a) Vanda v Pondělí 24.Srpna 2009 22:28:00
Doplnila bych informaci ještě z jiného soudku. Začátek doby egyptské staré říše se datuje do období cca 3000 let před naším letopočtem. Cirka ve stejné době podle legend žil v Čině legendární Žlutý císař, a z této doby se datuje kalendář, akupunktura.
Zajímavé je, že ve staé knize Čínkých bájí jsem narazila na legendu, která popisuje boj bohů země a nebes. Což o to, legenda jak legenda. Ale velmi zajímavé se mi jevilo, že sled událostí v legendě popisovaných přesně a to včetně pořadí odpovídal průběhu vesmírné katastrofy - dopadu vesmírného tělesa na zem podle simulací současných vědeckých poznatků. Tj. nejdřív nebe spadlo za zemi, vše spálil požár, pak tma a mráz a postupně obnova krajiny.
Do stejné doby, tj. cca. 3000 let před naším letopočtem, spadají i védské texty.
-
Re: H(0) - egyptologie
28 odpověď odeslal(a) Jiří v Úterý 25.Srpna 2009 05:59:41
Téma vesmírné katastrofy, které zmínila Vanda, velmi podrobně rozebírá pan Immanuel Velikovský ve své knize Světy v kolizi.
-
Re: H(0) - egyptologie
29 odpověď odeslal(a) Vanda v Úterý 25.Srpna 2009 08:52:42
Doplnila bych jako souvislost, která stojí za povšimnutí, že staří Číňané netvrdili, že jsou autory akupunktury. Oni uváděli, že pouze zapsali dávné vědění mudrců.
Stejně jako egyptské umění, jejich znalosti se vynořily zhruba ve stejné době hotové, bez předchozího vývoje.
-
Re: H(0) - egyptologie
30 odpověď odeslal(a) Anonymous v Úterý 25.Srpna 2009 17:51:29
Jeste par pozoruhodnosti:
cituji:
Jizni sachta Cheopsovy pyramidy ukazovala 2'500p.K se sklonem 39st.30min na Sirius(Alpa Canaris Majors)ktera znamenala pro egyptany 'kosm.matku egyptu'
a severni sachta ukazovala na hvezdu Kochab(Beta Ursae Menoris) symbolujici nesmrtelnost ducha a kosmicke obnoveni.
Jizni sachta obou sacht 45st.14min ukazovala na Alnitak(all-Nitak,Ceta Orions)hlavni hvezdou souhv.Orions,ktery stoji v egypt. v souvislosti s bohem Osiris a je mu pripisovano 'znovupovstani a znovuzrozeni'.
Severni sachta ukazovala s 32st.28min na Thuban(Alpha Draconis)ktere egypt.prisuzovali plodnost/zrani)
I kdyz je tento obraz ve svem vyznamu 'hvezdne jasny',pro egyptology to jsou jen obycejne vzduchove sachty.
Samotna skutecnost,ze obe sachty kralovske komnaty vubec nevedou ven a jsou uzavreny uzavirajicim kamenem.
Neplati pro ne ani skutecnost,ze tyto sachty pred 1872 nebyly s kralovskymi komnatami vubec spojeny- tyto kusy kamenu zanechaly 12cm silnou kamenou stenu..k uschovani jeji pritomnosti.
Teprve v 1872 obevili bratri Dixonovi tyto sachty.
Podle egyptol.:
faraon Chufu (2'551-2'518p.K.),na 18 misto na kralovske listine vladnoucich faraonu,je stavitelem Cheop.pyramidy (cheop-recke jmeno chufu),jinym slovem,Velka pyramida je v protikladu obou pozdejsich pyramid,ktere nevykazuji dalsi vnitrni stavebnosti.
Zde se musi zrejme jednat o Horuv-dum.
(velka paramida obsahuje 3 komnaty)
-------------------------------------------------
450'000 let pr.potopou je asi 300'000 pred letopoctem,kdy mel neandrtalec obydlit evropu, to jsme v dobe opic..jak mohli ti,kteri umeli tak akorat rozeznat den a noc zjistit a vypocitat presnost jednoho roku v sexgesimalnim systemu?
Uplnek...jako zemska mira.
450 uplnku krat 29,5 dnu deleno 365,25 dnu zaokrouhl. 36'345 let,plus 2350 let pr.potopou az k dobe zmeny Veku se vztahuji prvni sumerske
dejiny a podle dnesni nauky ,zanechali sumerove
nejstarsi pisemne doklady-mezi jinym:
...ze,jejich 10 pra-kralu vladlo ne mene jako
450'000 let pred potopou!..a po zaplave 'sestoupilo' kralovstvi znovu 'dolu'.
Tech 23 kralu,to po zaplave privedlo znovu na cas vlady 24'510 let,3 mesice a 3 a pul dne(deska W-B44*)jak se pravi.
Mezi 3'500-3'000 najednou nastalo duchovni probuzeni cloveka a zdanlive zacal zvonit budik vsem stejne.
Kolem 3'000 p.K. zacinaji ze zeme vyrustat vysoke kultury,jen tak bez jakehokoliv duvodu kazda ruzna od druhe.-u Sumeru-v Egypte-na Krete a Malte,v Indii a Tibetu,v Cine a Japonsku a to vse v pocatku nejvyssi perfektnosti.
Najednou a stejnocasove, jsou po tisicileti doby kamene, najednou vedomosti.
-------------------------------------------------
indie summerove egypt
* devas 10 pra-kralu *neterus
4 kumaros 4 boz.bytosti 4 horovv deti
3'000p.K-----------------------------------------
7 rishis 7 apkullas 7 moudrych?
...snad se k tomu nekdo vyjadri,zda tyto data do sebe neco maji.
-
Re: H(0) - egyptologie
31 odpověď odeslal(a) Blanka v Úterý 25.Srpna 2009 17:53:05
prominte-zapomnela jsem jmeno.
-
Re: H(0) - egyptologie
32 odpověď odeslal(a) falcon v Úterý 25.Srpna 2009 19:40:58
Sirius jako Alfa Velkého Kanára se opravdu povedl!
-
Re: H(0) - egyptologie
33 odpověď odeslal(a) Blanka v Úterý 25.Srpna 2009 21:58:42
No,nepovedlo falcone,psala jsem preklad rychle :
"korekt-Alnitak, hlavni hvezda souhv.Orionu".
Vite,na programu vidime hned,kdyz produkuje mylny vysledek ale u lidi je to asi jinak..
Presto mne tesi i Vase oprava, spojena s intresi
psaneho.
-
Re: H(0) - egyptologie
34 odpověď odeslal(a) Petr Trnka v Úterý 25.Srpna 2009 22:48:23
Jenomže Falconovi nešlo o Alnitak (mimochodem, ten taky není „hlavní hvězdou souhvězdí Orion“), ale o Síria. Protože jeho označení není „Alfa CANARIS Majoris“, ale alfa CANIS majoris…
-
Re: H(0) - egyptologie
35 odpověď odeslal(a) Blanka ve Středu 26.Srpna 2009 09:48:39
Ano,p.Trnka-ted jsem doma.
Alfa CANIS majoris se timto omlouvam a Orionu jako hl.hvezde(Ceta Orions) a ne souhvezdi samozrejme taky.Jsem si jista,ze mi to ted v hlavince zustane..To vite,uceny s nebe nespadl,
ale chybama se clovek uci.
Dekuji Vam za konkretni vyjadreni.
-
Re: H(0) - egyptologie
36 odpověď odeslal(a) Jiří v Neděli 13.Září 2009 20:27:25
http://www.theglobaleducationproject.org/egypt/articles/stonetech.php
Něco k dochovaným egyptským technickým artefaktům
-
Re: H(0) - egyptologie
37 odpověď odeslal(a) Vanda v Neděli 13.Září 2009 21:54:16
Upozornila bych na jednu zajímavou souvislost. Pokud civilizace zná teoretické východiska praktických postupů, je vidět tendence k jejich rozvoji a pokroku a technologie nejsou zapomínány, není kladen důraz na jejich uchování v nezměněném tvaru, je odvaha je měnit. Tenhle trend je vidět v evropské civilizaci od středověku.
Pokud tyto teoretické předpoklady známy nejsou, ale pouze jsou předávány postupy, ,, které fungují" , je patrný regres. Technologie mizí a jsou zapomínány. Zároveň je kladen velký důraz na uchování tradice v nezměněném tvaru, což je logické - bez znalosti proč něco funguje nikdo neví, co by se stalo při změně postupu byť o jediný bod a zkušenost lidi učí, že se tak při neuvážené změně děje. Tento trend vykazuje egyptská civilizace a pokud mé chabé znalosti sahají, také v čínské cicilizaci jsou patrné. Přitom zůstává otázka, kdo ony zapomenuté technologie vynašel.
-
Re: H(0) - egyptologie
38 odpověď odeslal(a) Ondřej v Neděli 13.Září 2009 23:47:04
Tohle je zapamatování hodné, Vando. V obecném kontextu to zní samozřejmě, ale aplikováno na Egypt a jeho tisíciletou strnulou neměnnost to nabývá nečekaně hlubokého smyslu.
Časovou miniaturou téhož je evidentně aristotelský a ptolemaiovský svět středověku. A přesto...tato stagnace vývoje, spojená s neporozuměním teoretickým principům otevírá dveře čemusi, na co vyvíjející se civilizace nemá čas, na hluboké zažití poznaného a otevření se zázračnému.
-
Re: H(0) - egyptologie
39 odpověď odeslal(a) Jiří v Pondělí 14.Září 2009 21:53:48
http://www.vesmir.cz/clanek/pobyt-a-odchod-izraelcu-z-egypta-(2)#pozn1
"Údaje Mojžíšových knih vedou k datu exodu 1513 př. n. l."
-
Re: H(0) - egyptologie
40 odpověď odeslal(a) Ondřej v Pátek 18.Září 2009 19:21:19
http://www.castrum.sk/page.php?id=201
Ten článek mě před pár lety taky zaujal. Hned mě napadla možná souvislost s výbuchem nějaké velké sopky (jak se praví ve Starém zákoně "...povedu Tě v noci sloupem ohnivým a ve dne oblakovým..."). Ale je to samozřejmě jen stéblo, kterého se v této souvislsoti lze chytit. Navíc se nemuselo jednat o populární Théru, ale o nějakou sopku v Arábii, jak se zmiňuje např. i Láďa Moučka ve Zrození Hvězdy