Zobrazení otázky a odpovědí
-
zákrok
5358 otázku odeslal(a) Iveta ve Středu 12.Srpna 2009 08:59:03
Našiel by sa niekto, kto by mi poradil pri výbere termínu na operačný zákrok - odstránenie krčných mandlí? Chcem byť dôkladná pri výbere termínu - totiž raz som sa už poriadne sekla - a po zákroku ženského charakteru som mala následne množstvo komplikácií. Ako som sa neskôr dopátrala, ťažko som si mohla vybrať horší termín...
Zákrok na mandliach mal byť v októbri - prichádzalo do úvahy obdobie po splne - teda po 4.10.2009. Ak som však dobre pozerala,Dračia hlava je v kvadratúre na n.Saturn od 7.10. a to nie je najlepšia pozícia... Pozerala som v septembri termín 14.9.2009. Azda by Mars v sextile na n.Jupiter pomohol pri rekonvalescencii..... Moje údaje nar. 20.8.1968 v Hurbanove. Vopred ďakujem za akýkoľvek príspevok, Iveta.
-
Re: zákrok
1 odpověď odeslal(a) Iveta ve Středu 12.Srpna 2009 09:04:41
Zabudla som na čas nar. 13:30. Iveta
-
Re: zákrok
2 odpověď odeslal(a) Ondřej Klouček ve Středu 12.Srpna 2009 12:02:59
V první řadě bych doporučoval hlavně ty krční mandle neodstraňovat.
Naše česká "moderní" medicína takhle vyřešila můj problém s častými angínami v roce 1998. Místo aby řešila můj psychický stav, který byl skutečnou příčinou potíží. Tělo mi v té době dávalo signály, abych změnil způsob života, nejdřív přes deprese, pak panické ataky, nakonec přes angíny. Díky bohu jsem v té době potkal rozumného psychologa, který mě poslal za šamanem.
Dnes vidím, jak jsem byl odevzdanou hračkou v rukách našich lékařů, kteří "nic na tom rentgenu nevidí, tak co si vymýšlíte." (Omluva všem lékařům, kteří pracují jinak.)
Po odstranění mandlí budete mít každé nachlazení až v plicích, dá se s tím žít, ale není to moc příjemné.
-
Re: zákrok
3 odpověď odeslal(a) Iveta ve Středu 12.Srpna 2009 12:58:02
Ďakujem za odpoveď, aj ja si myslím, že to môže byť psychosomatického charakteru. Rok aj pol behám od lekára k lekárovi, začalo to srdcovou arytmiou a búšením, bolesťami kĺbov, vypadávaním vlasov,chronickou únavou a ortieľ lekárov napokon znel: chronický zápal mandlí. Je síce pravda, že ročne som mávala viackrát streptokokový zápal mandlí, ale bola som aj psychicky preťažená, vystresovaná... Mala by som s tým výberom mandlí radšej počkať?
-
Re: zákrok
4 odpověď odeslal(a) falcon ve Středu 12.Srpna 2009 14:19:05
Také se připojím - nejsem sice přes anginy, zato jsem kardiak. Trochu mne znepokojuje, co říkáte o srdeční arytmii. Nevím, zda to skutečně může mít právě takový vliv, ale radil bych k velké opatrnosti, protože chronické záněty mohou vést až k endokarditidě (zánět srdeční nitroblány), což je velice nepříjemná, kritická, někdy smrtelná patálie.
Je ovšem kardinální otázkou, zda za tím skutečně jsou ty Vaše mandle. mělo by se to odpovědně vyléčit, což se ale nestane samo od sebe, ale možná by Vás měl vidět nějaký jiný specialista. Z hlediska psychosomatického určitě není řešením odstranit symptomy vyoprováním krčních mandlí, neboť pravá příčina bude někde jinde. Ale na to srdíčko bacha!
Z mého hlediska Vám mohu jen doporučit toto:
najdetě si webové stránky firmy Hemann (prodávají bylinné přípravky). Tam je také poradna, kterou vede pan primář Vydra. To je velice rozumný lékař.
Zkuste se obrátit o radu tam: http://www.hemann.cz/
držím Vám palce!
-
Re: zákrok
5 odpověď odeslal(a) Iveta ve Středu 12.Srpna 2009 15:33:06
Ďakujem falcon za tvoj postreh. Veď práve vyše roka iné nerobím, len lietam za "odborníkmi". Srdce mi vyšetrovali 2 kardiológovia nezávisle od seba, mám tam mierny prolaps mitrálnej chlopne II.stupňa (neuzatvárajú sa mi riadne), ale že to vraj nie je nič vážne...Inak v poriadku. Únava - endokrinologické vyšetrenie, krv v poriadku. Kĺby - rentgen v poriadku a bolesti v kolenách také, že neviem došľapovať na P nohu. Presne ako to písal Ondrej....Čo si vymýšľam, ak výsledky sú O.K? Na piatok mám termín u prirodného liečiteľa, energoterapeuta - tak sa ešte pokúšam.
Aj keď sa ten zákrok plánuje, dovtedy hľadám iné riešenia... Tú stránku si určite pozriem, vďaka.
-
Re: zákrok
6 odpověď odeslal(a) Ondřej Klouček ve Středu 12.Srpna 2009 16:41:25
Někdo tvrdí, že všechny choroby jsou psychosomatické, já tak radikální nejsem.
Ale podle toho, co popisujete, bych dal ruku do ohně za to, že vaše nemoc má mnohem blíž k pojmu "psychospirituální krize" než "chronický zánět mandlí".
Únava, bolesti nohou, mandle, jako bych to už někdy slyšel...
Každý léčí svou "bolest duše" jinak, já můžu doporučit jen to, co jsem vyzkoušel na vlastní kůži.
Ten šaman se jmenuje Miroslav Kašpar, žije na statku v Jižních Čechách (Skřidla)
a pořádá kurzy holotropního dýchání spojených s indiánskou saunou.
Tam se můžete zbavit stresu nahromaděného třeba i za několik let zpátky.
Pak se člověk může lépe rozhodnout, jestli řezat nebo neřezat.
Druhý člověk, za kterého se můžu zaručit, je ruský léčitel Boris Tichanovský působící v Čechách.
Jeho schopnosti by ho před pár staletími spolehlivě dovedly na hořící hranici.
Pokud vám on doporučí operaci, už bych ani necekl.
A jako čtení na dobrou noc je nepřekonatelná kniha "Temné noci duše" od Thomase Moora.
Nic tak člověku neuleví, jako poznání, že to trápení má svůj hluboký význam a že v tom není sám a jediný na světě.
Věřte jen své intuici, Iveto.
-
Re: zákrok
7 odpověď odeslal(a) falcon ve Středu 12.Srpna 2009 17:24:56
Já si také nemyslím, že úplně všechny choroby mají pramen v psychice. Taková představa může být hodně zavádějící. Myslím však, že u kterékoli choroby stojí za to, zajímat se o psýchu pacienta, i kdyby to mělo mít čistě podpůrný efekt.
řekl bych, že psychosomatický přístup k nemocem je do značné míry podobný přístupu astrologickému. Domnívám se, že konkrétní nemoc zdaleka nemusí mít astrologickou příčinu (myšleno bezprostředně), a právě tak nemusí mít příčinu v lidské psychice.
Avšak v obou případech stojí za pozornost obě možné souvislosti, tedy jak psychická, tak astrologická.
Pana primáře Vydru navštěvuji kvůli akupunktuře, a byl to právě on, kdo mne upozornil na přípravky fy Hemann. Začal jsem brát tablety jménem Yucca - a po dvou měsícíh mohu s radostí konstatovat, že se mi daleko lépe chodí (mám cosi s kyčelními klouby a musel jsem využívat oporu o trekingové hole). Dr Vydra byl jediný lékař, který mi dokázal vysvětlit, proč se mi od operace srdce třese pravá ruka. Po čtyřech akupunkturních ošetřeních je to nyní daleko lepší. Kdybych dal na jistého neurologa, který mi před léty "od stolu" sdělil, že mám Parkinsona a nemám se (s mou diagnozou stran cév) co divit, tak jsem ještě dnes mohl praktikovat zajímavá cvičení, spočívající v pokusech trefit se při jídle pravou rukou do úst. Dnes už se klidně najím, i když musím lžíci nebo vidličku držet nadhmatem.
Dík té akupunktuře jsem si mohl uvědomit, že ten třes má jakoby dvě složky: jednak psychickou (ta tvoří jakési pozadí) a zadruhé neurologickou (ta je dána nervovými impulzy). Došlo mi, že se mohu třesu úplně zbavit jen tehdy, pokud se mi podaří zvládnout svou psychiku. S tou mi akupunktura nepomůže.
Popsal jsem to zde záměrně podrobněji, neb se domnívám, že to někomu může být jako autentické svědectví užitečné.
Dodám ještě pro srandu, ža jako někdejší kanoista mám zrasovaná kolena jak z kanoe, tak i z lyžování. V jednom mám prokazatelně mírnou artrozu (rtg vyšetření). Když mně jedna "vědma" vykládala, že potíže s koleny souvisí s pokorou (protože na kolena klekáme - že!?) tak jsem se musel jen tlemit.
-
Re: zákrok
8 odpověď odeslal(a) Iveta ve Středu 12.Srpna 2009 19:07:06
Vďaka za vaše rady, už teraz mi je lepšie, že som sa o svoje pocity podelila... :) a vidím, že problémy nemám len ja... Pravda je taká, že mám dôvod predpokladať, že môj stav je psychického charakteru. Totiž takmer pred 2 rokmi som prežila pre mňa strašný zážitok (po emočnej stránke), za dva týždne som preplakala toľko hodín, ako za 39 rokov dokopy nie... (darmo, som citlivá - mesiac v raku) Ale súvislosti si dávam dokopy len s odstupom času, pomaly prichádzam na to - že všetko spolu súvisí. Predtým som totiž nebývala chorľavá, ani so srdcom som nikdy nič nemala. Postupne badám na sebe aj ľahšie prejavy depresie a preto pátram po spôsobe nápravy...Skôr než pôjdu preč tie mandle.
-
Re: zákrok
9 odpověď odeslal(a) Vanda ve Středu 12.Srpna 2009 22:17:24
*
o V tom případě, Iveto, bych se snažila zpracovat cestou odpuštění onen traumtický zážitek, šla bych dále tou cestou, že bych hleděla zjistit, jaký posun v mé psychice tento zážitek udělal a jak jej co nejlépe sanovat. A především by bylo dobré dopřát tělu čas na regeneraci a odpočinek.
S mandlemi bych nespěchala. Kamarádka, co je bez mandlí, vzpomíná na dobu, kdy měla jen ,, angíny", zatímco dnes má alergii na kdeco, záněty krku,lupénku, .... atd.
-
Re: zákrok
10 odpověď odeslal(a) Iveta ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 10:19:30
Máš pravdu, Vanda. Celý rad nepriaznivých okolností ma prinútil v tom čase podstúpiť interrupciu a to si neviem sama sebe odpustiť. Jednoducho na to musím stále myslieť. Nasledovali komplikácie, kŕče, a dva ďalšie zákroky - kyretáže. Ale je možné, že takýto negat. zážitok by vedel človeka úplne odrovnať po fyzickej stránke? Možno by bolo rozumné, keby som - podobne ako Ondrej - zašla za dobrým psychológom...Už len u odborníka tohto druhu som nebola.
-
Re: zákrok
11 odpověď odeslal(a) Vanda ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 11:19:24
Iveto, v tom případě bych psychologa doporučovala. Ale viděla bych jako zásadní najít někoho, kdo nebude zatížený proti interupcím výchovou nebo náboženským přesvědčením, protože takový jinak by vám mnoho nepomohl.
Potřebujete pracovat se svým pocitem viny, nejspíš i sebenenávisti, tj. rozpustit ho, smířit se sama se sebou, odpustit si.
Minulost je nevratně pryč a změnit ji nemůžete. Ale i kdybyste udělala jakoukoli chybu, mnohem horšího provinění sama na sobě i lidech kolem sebe se dopustíte, jestliže díky zablokování se v minulosti a nekonečnému přehrávání minulých vin promarníte šanci žít dobrý život a něco smysluplného a dobrého vytvořit. Tím, že sama sebe budete trestat, ještě nic nového nevzniká. Proto je důležité se učit stavět se k vlastním minulým omylům jako ke zdroji poučení, jak příště jednat jinak, ale bez pocitů viny.
Ale co teď prakticky s tím. Než někoho zkontaktujete, upozornila bych vás na pár věcí, které vám mohou posloužit jako první pomoc.
1) Zkuste metodu uvolňování napětí ve svalech. Vnitřní nespokojenost, potlačování nějaké frustrace, často vede k podvědomému zatínání svalů. Zkuste si uvědomit, zda a kde jste v těle napjatá, a tyto svaly uvolnit. Zkuste začít partiemi krku a hrudníku. Možná tot uvolnění bude provázeno uvolněním emocí, to je v pořádku.
2) Dále je potřeba si uvědomit, že tendence přehrávat minulé frustrující situace, vyčítat si je, vyčítat v duchu jiným lidem, že měli podíl na tom, co se stalo, atd.. narůstá narůstá s únavou. Zkuste sama sebe v tomto směru pozorovat a zjistíte, že ráno odpočatá máte menší tendenci tak činit, než večer unavená. Tj. nejde o tu situaci jako takovou, ale o vaši okamžitou špatnou náladu, která se tímto způsobem ventilujete. Proto pomůže více se zaměřit na odpočinek a relaxaci na straně jedné a na zvyšování odolnosti a výkonosti na straně druhé.
Dále je důležité vědět, že toto fantazijní přehrávání vaši náladu a únavu nezlepší, ale zhorší ji a velmi vám škodí, protože vás z dlouhodobého hlediska upevňuje v negativních postojích. Proto je vhodné je tlumit. Pokud to jenom trochu dokážete, když dojde na takové přehrávání a uvědomíte si, že to děláte, zkuste sama na sebe začít myslet soucitně a s láskou jako na člověka v nouzi, který potřebuje pomoc. Nebo ještě lépe jako na malé dítě, které potřebuje ochránit. Sama sebe začněte utěšovat, sama sobě, případně i druhým lidem se omlouvejte. Přejte si odpustit.
-
Re: zákrok
12 odpověď odeslal(a) axmannová ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 12:06:05
http://www.astrolozka.cz
Iveto, návštěvu psychologa jsem Vám v poradně doporučila už v dubnu, snad tedy po velmi obsažném příspěvku Vandy začnete situaci řešit konečně ke svému prospěchu - to Vám ze srdce přeji. LA
-
Re: zákrok
13 odpověď odeslal(a) Iveta ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 12:16:50
Vanda ďakujem ti za tieto slová, sú ako balzam na dušu. Určite si tvoje slová vezmem k srdcu a pokúsim sa popracovať na sebe. Veď čo iného mi zostáva...
-
Re: zákrok
14 odpověď odeslal(a) Iveta ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 12:25:37
P.Axmannová, v tom čase som mala akútne problémy so srdcom, riešila som iné zdravotné problémy, navštevovala som iných odborníkov. Musím sa však priznať, že až teraz som dospela do toho štádia, že nachádzam súvislosti medzi udalosťami spred takmer 2 rokmi a radikálnymi zdravotnými ťažkosťami, ktoré následne nastali. Príjemný deň, Iveta
-
Re: zákrok
15 odpověď odeslal(a) hanka ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 12:39:43
Milá Iveto,
nejúčinněji pomáhá - a to Vám poradí patrně každý psycholog či psychiatr:
- udělejte si čas a soukromí
- uspořádejte svůj vlastní obřad rozloučení s onou traumatizující situací, s oním proviněním v podobě interrupce. Když říkám obřad, myslím tím promyšlený postup, který si sama intuitivně připravíte - s veškerými rekvizitami a pomůckami a postupy, které Vás v mysli napadnou
- plačte a plačte a intenzivně si vyvolejte veškeré pocity s tímto traumatem spojené, a rozlučte se s nimi
- opakujte tak často, jakmile ucítíte opět návrat přetlaku onoho provinění, návrat depresí, návrat nepříjemných pocitů
- znovu říkám, obřad opakujte pětkrát, desetkrát, dvacetkrát, měsíc, rok, pět let
--
Je to to nejúčinnější, co Vám opravdu pomůže dostat všechno ze sebe. Smíříte se, přijmete novou skutečnost a naději. A hlavně - zůstanete zdravá.
Držím palce.
:o)
-
Re: zákrok
16 odpověď odeslal(a) Vanda ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 13:05:07
Iveto,
dobrou a důležitou věcí pro vyrovnání se s minulostí je také nalézt si inspirující a pro vás přitažlivý projekt v budoucnosti. Jinak řečeno životní cíl, na který zaměříte pozornost. Abyste věděla, co uděláte se svým životem, až zase budete spokojená a zdravá.
Velmi vám také pomůže odpoutat pozornost od své osoby a myslet na to, co dobrého, co by vás samotnou těšilo a čeho výsledek by vás uspokojoval, byste mohla udělat pro někoho jiného. Neoslovila by vás například vzhledem k vašim okolnostem adopce dítěte na dálku? Tj. dát šanci na lepší a důstojnější život nějakému dítěti třetího světa?
-
Re: zákrok
17 odpověď odeslal(a) kennaz ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 13:10:17
Iveta, ešte by som rada pripodotkla ku kľúčovému Vandinmu slovu: ODPUSTENIE...
predstavte si sama seba ako vaňu, do ktorej pritekajú emočné podnety a spracované zas odtekajú. Predstavte si, že ste si vytvorili blok, ktorý upchal odtok. Keďže odtekať niet kade a vaňa má len istú kapacitu, preteká. Zaplavuje Vás i okolie... Zapracujte na tom, aby vo Vás - vani - bolo iba toľko vody (emócií), koľko Vám umožní dostatok voľného pohybu bez toho, aby ste sa začali topiť, alebo zaplavovať okolie. Najjednodušším spôsobom je spriechodniť odtok a odpustiť... Potom už je možné celkom ľahko reguovať hladinu podľa momentálnej potreby či chuti...
Držím palce.
-
Re: zákrok
18 odpověď odeslal(a) Milena Plachá ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 13:45:39
Zdravím, Kenn, jsi jako rychloběžka, koloběžka, proletíš a zmizíš:-))
Odpustit není totéž co zapomenout. Úplně zapomenout ani nejde.
Odpustit - mít neutrální vztah k dané události, přestože si ji stále pamatujeme. Nedáváme události ani pozitivní, ani negativní nálepku. Tím přestává být prioritou našeho myšlení a spolu s ostatním prožitým je jen minulostí...
-
Re: zákrok
19 odpověď odeslal(a) kennaz ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 14:04:25
ahoj Mileno, jojo, létám.
Rozpor ale nevidím, k zapomínání nenabádám, naopak, jsou to zkušenosti, které nás mohou (a dle mého soudu mají) posouvat, dovolíme-li. Bez odpuštění se ale na to nelze podívat střízlivě, neb člověk má tendenci vnímat primárně bolest - ta s odpuštěním mizí. Nikoli však zkušenot a vzpomínka :-)
-
Re: zákrok
20 odpověď odeslal(a) Milena Plachá ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 14:14:26
Jo, Kenn, já Tě chtěla pozdravit a s tím jsem spojila svůj postřeh s odpoustěním - dáváním.
-
Re: zákrok
21 odpověď odeslal(a) falcon ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 14:28:30
Kennaz, Tvoje podobenství o přetékající vaně se mi velmi líbí. Inspiruje k mnoha úvahám na téma "Vlastní minulost". A především nabízí klíčovou představu: plynutí. Kdykoli jsem se zanášel svými problémy příliš intenzívně, pokaždé mi pomohlo uvažovat o nich někde v blízkosti tekoucí vody - tedy u řeky nebo potoka. Snad proto si myslím, že vodní živel má neobyčejnou schopnost očišťovat.
problém, o kterém zde diskutujeme, vnímám jako velmi delikátní. Souvisí možná s tím, že se člověk činí zodpovědným za rozhodnutí, které v konkrétní situaci byl nucen přijmout. Avšak svoboda volby je velice iluzorní, neboť vážné životní situace nejsou takového druhu, jako když se v obchodě rozhodujeme, jestli koupit ten nebo onen sýr. Pokud učiníme nesprávné rozhodnutí pod tlakem okolností, je to něco jiného, než kdybychom měli dostatek svobody i času, než se rozhodneme.
-
Re: zákrok
22 odpověď odeslal(a) Carl GustavJung ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 14:39:03
Nemoc je snížené přizpůsobení.
-
Re: zákrok
23 odpověď odeslal(a) Lenka ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 15:32:25
Iveto, taky souhlasím, abyste pořešila vše okolo, a mandle měla ráda na svém místě.
Mandle souvisejí s ledvinami (obličky), budou oslabené, jistě sehrál roli i ten původní stres a strach (nadledvinky, adrenalin).
Bolí vás koleno? - i tam se mohou projevovat ledviny.
Kromě práce na psychice zkuste nějakou alternativu na ledviny - ledvinový bylinny čaj.
Reflexní terapii (ploska nohy, ruka) - mačkat reflexní plošky ledvin + univerzální body C a Br. (viz např. knihy ing. Janči, nebo Beáta a Július Patakyovi). To "mačkání" je fajn - můžete to provádět sama sobě víckrát za den. Body C a Br jsou supr naprosto při všech potížích.
-
Re: zákrok
24 odpověď odeslal(a) Lenka ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 15:44:22
"Kĺby - rentgen v poriadku a bolesti v kolenách také, že neviem došľapovať na P nohu."
Možná vás P noha bolí právě v místě plošky ledviny-nadledvinky. Ploška je cca v jedné třetině šlapky (blíž k prstům), mačká se směrem k prstům a nakonci té plošky jsou nadledvinky - tam malinko prstem pohoupete (lépe vidět nákres, knih je na trhu dost). Pokud Vás to při mačkání bude hodně bolet, spíš hlaďte/uklidňujte než silou mačkat.
Bolesti kloubů, vlasy - to vše spadá pod ledviny.
V čínské medicíně ledviny ovládají srdce - a jsou-li slabé, mohou být i za srdečními potížemi.
-
Re: zákrok
25 odpověď odeslal(a) Iveta ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 18:33:43
Vanda, myšlienka o adopcii dieťaťa je veľmi pekná a počula som o tom, že niektoré ženy sa dali dokopy po takejto skúsenosti práve po tom, ako sa im narodilo ďalšie dieťa a prežívali šťastné materstvo. Ale okrem toho, že mám dve nádherné deti (dcéru - 21 r. a syna - 17 r.)ktoré sú mi všetkým, práve jednou z "nepriaznivých okolností" bol môj manžel ( sme 22 r. spolu ), ktorý o dieťati nechcel ani počuť...Darmo som tvrdila, že je to dar k nášmu 20. výročiu sobáša. Takže o adopcii už tobôž nemôže byť reči...Asi nemusím hovoriť, že toto sklamanie tiež nepridalo na mojom zdraví.
veľmi ma tešia všetky rady, ktoré som od vás dostala a určite ich postupne vyskúšam - aspoň niektoré. Zajtra mám termín k tomu liečiteľovi - reiki majstrovi - psy chirurgovi, nemá niekto skúsenosti v tomto smere? Ja k nemu idem prvýkrát, takže neviem čo ma čaká.
Je milé od kennaz, že píše po slovensky, ale fakt to nie je potrebné, ja totiž patrím k staršej generácii a vyrastala som na českých rozprávkach a komédiách... :)
-
Re: zákrok
26 odpověď odeslal(a) helena ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 19:07:30
Iveto, vřele doporučuji přečíst si knížku "Co s doktorem - cesta etikoterapie" od Vladimíra Vogeltanze. Píše tam přímo o tom, co ho jako lékaře přivedlo k tomu, že zcela upustil od operací krčních mandlí svých pacientů a proč to vlastně bylo všechno špatně.
-
Re: zákrok
27 odpověď odeslal(a) Iveta ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 19:50:05
Falcon, veľmi výstižne si opísal rozhodovanie pod tlakom okolia a práve to je ten problém, že si vyčítam - prečo som nenašla v sebe silu postaviť sa hoci proti celému svetu...ale bola som ako paralyzovaná. Teraz by som konala jednoznačne ináč. Pokúšam sa odpustiť si sebe, aj iným...
-
Re: zákrok
28 odpověď odeslal(a) Vanda ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 21:27:00
Iveto,
měla jsem na mysli adopci na dálku. Možná takový projekt na Slovensku neběží, to není klasická adopce, ale člověk jenom přispívá na vzdělání dítěte, které si vybere, v některé rozvojové zemi. A pak dostává zprávy, jak jeho ,,dítě " prospívá. Pomůže tomu dítěti nastartovat hodnotnější život, než jaký by mělo bez této pomoci. Částky nejsou nijak drastické.
-
Re: zákrok
29 odpověď odeslal(a) Vanda ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 21:40:54
Iveto,
ad: Pokúšam sa odpustiť si sebe, aj iným...
To je nesmírně důležité. Díky principu fungování naší psychiky neodpustíme sobě nikdy víc, než co dokážeme odpustit druhým lidem. Je to proto, že i naše představy o druhých lidech jsou jen součástí naší vlastní duše, jiným vyjádřením našich vlastních vnitřních postojů a myšlenek. Tedy hněv nebo nenávist vůči druhým lidem ve své podstatě míří proti tomu, kdo ji cítí. Ne nadarmo je v motlitbě otčenáše uvedeno:
...odpušť nám naše viny
STEJNĚ jako my odpouštíme našim viníkům.
Čili tolik odpuštění, kolik jsme schopni vůči druhým lidem,, tolik se dostane i nám. Ježíš byl výborný psycholog. Jinak to prostě nefunguje.
-
Re: zákrok
30 odpověď odeslal(a) falcon ve Čtvrtek 13.Srpna 2009 21:52:41
Iveto, jak si tady čtu ty dobře míněné rady, je mi trochu smutno když pomyslím na svou osobní zkušenost s posledních zhruba dvaceti let. Setkal jsem se za tu dobu z řadou léčitelů, dostal spoustu všelijakých rad, slyšel mnohé laické diagnozy. Výslednicí té zkušenosti je to, že mi opravdu pomohli lékaři a já se naučil nějak ověřovat i jejich stanoviska, abych dokázal rozeznat ty dobré a zodpovědné od pouhých "vykonavatelů lékařské profese". Právě proto jsem Ti poradil primáře Vydru.
Avšak jedno mi po všech patáliích došlo definitivně - člověk může být na své zdravotní problémy vlastně sám. Sám v tom smyslu, že se musí brodit spoustou všelijakých balastních názorů, často rádoby odborných, jindy zase sice odborných, ale střelených od boku či psacího stolu člověkem, který koná opřen o svůj diplom a je mu zatěžko konat odpovědně a vyčerpat všechny dostupné možnosti, jak stanovit správnou diagnozu.
Protože člověk trpící nějakým neduhem se v tom všem těžko orientuje a snadno dostane strach o své zdraví či dokonce život. Prošel jsem tím také a paradoxně mi pomohlo až to, když jsem si uvědomil, že jsem i na své zdraví sám. Zdá se to být divné, ale uklidnilo mne to. Dostal jsem kuráž, místo abych podlehl depresi. Lépe to sdělit neumím.
-
Re: zákrok
31 odpověď odeslal(a) Iveta v Pátek 14.Srpna 2009 10:31:03
Prepáč, Vanda, ale to slovo "na dálku" som prehliadla. Ani tak by však tá adopcia nebola aktuálna, totiž ďalšou "nepriaznivou okolnosťou" vyššie spomínanej udalosti bola práve naša finančná situácia. Aj keď obaja pracujeme, máme veľa výdavkov ( dcéra - VŠ, syn o chvíľu končí gymnázium a chystá sa na VŠ, ja - externe VŠ), ledva sa držíme nad hladinou. Preto je táto cesta nepriechodná...
-
Re: zákrok
32 odpověď odeslal(a) Iveta v Pátek 14.Srpna 2009 10:47:26
Falcon, môžem s tebou iba súhlasiť. To, čo tu opisuješ, je mi v poslednom období akosi povedomé. Kým som nemala vážnejšie zdravotné problémy, akosi som tým lekárom slepo dôverovala, veď keď som sem-tam mala chrípku - dostala som antibiotiká a bola som z toho raz-dva vonku. Až teraz som prišla na to,že takmer žiaden lekár neberie pacienta komplexne, ale sa zameriava len na tú svoju časť tela - má klapky na očiach. Neberie pritom do úvahy ani to, či to ochorenie je primárne, alebo symptómy sú len sekundárne. Tak napr.na srdce mi hneď nasadili betablokátory, ale onedlho sme ich museli vysadiť, lebo mi bolo od nich veľmi zle. Postupne som prišla na to, že si musím vziať zdravie do svojich rúk a hodiny som študovala odborné články na nete aj v literatúre. Akosi všetky nitky viedli k tým mojim mandliam - totiž nie je deň, že by ma nebolelo hrdlo a mám na nich hnisavé čapíky - perfektne skryté, že ich neobjavil ani jeden z dvoch ušno-nosovo- krčných lekárov, až imunologička, ktorá jediná sa snaží brať človeka komplexne a skutočne sa pokúša pomôcť. Pretože ak skutočne chronicky zapálené mandle spôsobujú problémy so srdcom, vypadávanie vlasov, bolesti kĺbov, únavu (a to všetko spôsobovať môžu) tak je rizikom čakať. Preto teraz fakt neviem, či ten výber mandlí je odôvodnený. No a sme tam, kde sme začali.... :)
-
Re: zákrok
33 odpověď odeslal(a) Lenka v Pátek 14.Srpna 2009 11:04:47
Hněv svírá srdce.
Nikdy není na škodu pročistit si játra (mj. vliv antibiotik, maso, alkohol...), játra "rodí" srdce, a tak ten trojlístek ledviny (strach, stres)-játra (hněv)-srdce (radost) úzce spolupracuje, ale vpodstatě v těle spolupracuje vše se vším.
Excesy psychické mohou vyústit v poškození příslušného orgánu, a naopak. Proto je dobré jít na to jak přes orgán, tak přes psychiku.
Falcone, je jasné, že všichni sem píšeme v dobré víře a úmyslu a na základě vlastních zkušeností, a je dobře, že je to tak pestré.
Já jsem, pokud je to možné a není vyloženě krize, pro vyzkoušení alternativ, tělo má úžasnou regenerační schopnost - jen jí dát příležitost. Vyčistit tělo i mysl, jednoduše řečeno, hůř se to provádí.
Kamarád měl hraniční hodnoty při vyšetření prostaty, dr. mu navrhli operaci a on na ni šel, subjektivně bez potíží. Teď má problémy, které předtím neměl: s inkontinencí a po ozařování i se sliznicí tlustého střeva, takže podstupuje další "léčbu" či spíš vytloukání klínu klínem.
To je o těch zkušenostech.
Přeju všem pevné zdraví.
-
Re: zákrok
34 odpověď odeslal(a) hanka v Pátek 14.Srpna 2009 11:46:09
Mluvíš mi z duše, falcone.
Je velmi namístě vybírat pečlivě - mezi zkušenými praktiky, kteří mají výsledky.
-
Re: zákrok
35 odpověď odeslal(a) Petr Trnka v Pátek 14.Srpna 2009 15:54:32
Lenko, k tomu Vašemu kamarádovi (pochopil jsem, že šlo zřejmě o rakovinu) bych chtěl říci tolik: operace prostaty sebou riziko inkontinence nese vždy, o tom ho měl lékař informovat předem (a předpokládám, že to taky udělal). Také je podle mých zkušeností velmi pravděpodobné, že kamarád měl na vybranou, jestli podstoupí operaci, nebo ozařování a hormonální léčbu. Obzvlášť jestli byl subjektivně bez potíží a nádor tedy zřejmě nebyl v pokročilém stádiu. Ozařování oblasti pánve sebou poruchy v trávení nese vždycky, paprsek vysokoenergetických elektronů, i když je fokusovaný na místo nádoru s milimetrovou přesností, prostě přes střeva procházet musí, to jinak nejde, ale potíže by po skončení ozařování měly ustoupit. Nějaké komplikace se ovšem mohou objevit vždycky, každý člověk takovou kůru snáší a reaguje na ni jinak, hodně tady záleží na celkovém zdravotním stavu (nejsou-li přítomny ještě jiné nemoci) a na fyzické kondici. O nějakém „vytloukání klínu klínem“ bych tedy nemluvil. A co se týká nějakých alternativních metod, tak na ty bych v případě rakoviny velmi rychle zapomněl! To je téměř jistá cesta na hřbitov.
-
Re: zákrok
36 odpověď odeslal(a) Iveta v Pátek 14.Srpna 2009 22:56:18
Lenka, dnešné vyšetrenie potvrdilo bloky - obličky, pečeň, srdce. Poriadne prečistenie tela určite nebude na škodu...
-
Re: zákrok
37 odpověď odeslal(a) kennaz v Sobotu 15.Srpna 2009 12:20:44
milá Iveta, to nie je milý krok smetom k V ám, ja som Slovenka a je mi to pridzené :-)
-
Re: zákrok
38 odpověď odeslal(a) Petr Trnka v Sobotu 15.Srpna 2009 12:27:32
Mám rád slovenštinu, a milé a chytré Slovenky obzvlášť! :-)
-
Re: zákrok
39 odpověď odeslal(a) Iveta v Sobotu 15.Srpna 2009 17:53:21
To som nevedela... čítavam totiž články na fóre a píšeš česky...ide ti to super aj tak - aj tak... :)
-
Re: zákrok
40 odpověď odeslal(a) Iveta v Sobotu 15.Srpna 2009 19:27:51
Inak už to, že som tu "stretla" toľko empatických ľudí snažiacich sa pomôcť a poradiť, ma napĺňa dobrým pocitom a je to krok k uzdraveniu. Ďakujem všetkým za príspevok...
-
Re: zákrok
41 odpověď odeslal(a) kennaz v Neděli 16.Srpna 2009 10:13:28
to bude tym, Iveta, ze tesne nadpolovicnu vacsinu svojho zivota travim v Cechach. Pisem jednoducho podla toho, v akej reci bolo zadanie :-)Opatrujte sa.
-
Re: zákrok
42 odpověď odeslal(a) Iveta v Neděli 16.Srpna 2009 19:09:31
:)
-
Re: zákrok
43 odpověď odeslal(a) Víťa Čížek v Pondělí 17.Srpna 2009 00:41:06
Teda já nestačím zírat, jaký hlubokomyslně filosofický, hlubinně psychologický a těžce esoterický seminář se tu rozvinul kvůli pitomejm mandlím. Dovoluji si některým debatérům doporučit, až je začne bolet zub, aby s ním napřed zašli k psychiatrovi, než si do něj nechají vrtnout a narušit tak psychosomatickou rovnováhu. A se slepým střevem se objednat u psychoanalytika, třeba se zanítilo z duševních sraček. - Já byl věčně churavé dítko, přestávky mezi angínami se zkracovaly, a tak než jsem šel do první obecné, nechali mi vytrhnout mandle. Od té doby jsem 52 roků neměl angínu. Chřipky a virózy nám sezónně jako každej slušnej člověk. Já už mám dojem, že speciálně krční mandle jsou památkově chráněny davovou psychózou, která je obestírá mystériem, které jim svatý Grál může jen tiše závidět. Ano, neví se, na co mandle jsou, medicína prý ještě nepřišla na to,že by k něčemu prokazatelnému byly, a tak tu vzniká prostor pro esoterické interpretace. S největší pravděpodobností budou mandle úplně na hovno jako nějaké evoluční reziduum.
-
Re: zákrok
44 odpověď odeslal(a) Na v Pondělí 17.Srpna 2009 07:29:29
ojojoj, sdělování "pravd" by se mělo začít učit spolu s akceptováním druhého jako svéprávné bytosti, která má právo na vlastní mozek.
Jeden můj poradce mi řekl úžasnou větu: "Není důležité, co si o Vašich názorech myslím já, ale zjistit, jestli Vám Váš postoj pomáhá, nebo ubližuje. A podle toho jej podpořit, nebo transformovat."
-
Re: zákrok
45 odpověď odeslal(a) Petr Trnka v Pondělí 17.Srpna 2009 09:07:29
Pane Čížku, doufám, že mezi ty lidi, o kterých jste psal, mě nepočítáte! :-)
Jinak ale mohou potvrdit to, co jste napsal: já jsem na tom byl úplně stejně jako Vy, tedy věčně churavé dítko s angínou pětkrát za rok, a od té doby, co mi maminka v mých sedmi letech nechala mandle vyoperovat, jsem dodneška (a to je mi 63 let) angínu neměl ani jednou. A v podstatě ani tu chřipku, na tu mi většinou stačí vykloktat se Stopanginem. :-)
-
Re: zákrok
46 odpověď odeslal(a) Lenka v Pondělí 17.Srpna 2009 11:04:57
Petře Trnko, děkuji za reakci a ať se Vám daří.
Iveto, ještě se mi chce dodat, že mandle jsou součástí lymfatického systému, a pro oba existují taktéž reflexní plošky. Vliv stravování. Ať se i Vám vede co nejlíp a vše se podaří!
-
Re: zákrok
47 odpověď odeslal(a) Vanda v Pondělí 17.Srpna 2009 11:08:57
AD: Akosi všetky nitky viedli k tým mojim mandliam - totiž nie je deň, že by ma nebolelo hrdlo a mám na nich hnisavé čapíky - perfektne skryté, že ich neobjavil ani jeden z dvoch ušno-nosovo- krčných lekárov, až imunologička, ktorá jediná sa snaží brať človeka komplexne a skutočne sa pokúša pomôcť. Pretože ak skutočne chronicky zapálené mandle spôsobujú problémy so srdcom, vypadávanie vlasov, bolesti kĺbov, únavu (a to všetko spôsobovať môžu) tak je rizikom čakať. Preto teraz fakt neviem, či ten výber mandlí je odôvodnený. No a sme tam, kde sme začali.... :)
Iveto,
váš radix naznačuje, že vaše zdravotní problémy mohou souviset s oblastí krku a mandlemi. Ale také naznačuje, že zrovna tak mohou být psychosomatické, vaše zdraví je dost citlivé na zátěž a něco , co bych nejlépe asi nazvala vnitřními konflikty svědomí - na hrotu VI. domu znamení Býka, vládce VI. domu Venuše umístěný v domě IX., stejně jako vládce XII. domu, AS, DS, je-li čas narození správný. Znamení Panny jako analogie VI. mundánního domu v IX. domě, znamení Střelce jako analogie IX. mundánního domu v I. domě, na DS znamení Blíženců, jehož vládce Merkur opět stojí v IX. domě. Tedy v jednom komplexu propojené zdraví, životní vitalita, víra, životní filozofie, partnerský vztah, ale taky ta vysoká škola.
Tedy mandle ano, ale jako následek zátěže, vyvolané přechodem Saturna přes celé stelium planet v IX. domě, a opozicí Urana tamtéž, což rozjelo životní zkoušky ve všech daných oblastech. Přitom radixový Saturn stojí v V. domě - domě dětí. Tj. celá oblast se mohla aktivovat a vypadá, že také se tak stalo, v souvislosti s událostmi, nějak spojenými s dětmi. Kromě jiného nebylo i studium vyvolané nutností doplnit kvalifikaci pro učení nebo jinak nesouviselo s dětmi? Kvadratura Neptuna do oblasti VI. domu ukazuje na možnost zánětů a také nejasné diagnózy.
Protože IX. dům je oblastí vládnoucí životní filozofii, víře, ale také studiu na vysoké, jde zátěž z tohoto směru.
Tedy stres vyvolaný nesrovnalostmi, únavou, přetížením a vnitřními konflikty v této oblasti může mít tendenci projevit se v oblasti zdraví, a to na krku.
Proto bych zkusila této oblasti ulevit, a je -li moje úvaha správná, měl by se projevit výsledek ve zdravotní oblasti. Protože jde o oblast, která je a ještě i bude zatížená dlouhodobě, zlepšení asi nepřijde skokově, spíš pomaleji a s vynaložením úsilí a vytvořením systému a stanovením priorit. Proto bych pozorně srovnávala stav minulý a následný, tj. zda je tendence ke zlepšení nebo ne. Tj. kromě již zmíněného by bylo dobré utřepat si, kolik jsem ve studiu schopna reálně stihnout, aniž bych se strhala, a případně zvolnila tempo.
Pokud se zlepšení nedostaví, pak je na místě řešit ty mandle.
-
Re: zákrok
48 odpověď odeslal(a) Lenka v Pondělí 17.Srpna 2009 11:21:22
Vando, díky za astro postřehy. :-)
-
Re: zákrok
49 odpověď odeslal(a) Iveta v Pondělí 17.Srpna 2009 13:43:26
Vanda, veľmi ti ďakujem za astrologický pohľad na vec. Máš pravdu, som učiteľka MŠ, 9 rokov som pracovala aj ako vychovávateľka na špeciálnej škole pre mentálne postihnutých a teraz si robím VŠ na UK - odbor špeciálna pedagogika. Štúdium skutočne súvisí s deťmi...Inak začiatok štúdia a vyššie spomínaný negat. zážitok sa približne časovo zhodujú, možno to bol spúšťač celej reakcie. Okrem toho mi posledný rok pribudlo zástupníctvo a funkčné štúdium. Čaká ma veľmi ťažký škol.rok - bakalár aj ukončenie funkčného štúdia. Azda by som mala niečo vypustiť, aby to zdravie nezradilo, veď ako píšeš: "Protože jde o oblast, která je a ještě i bude zatížená dlouhodobě, zlepšení asi nepřijde skokově, spíš pomaleji a s vynaložením úsilí a vytvořením systému a stanovením priorit."
-
Re: zákrok
50 odpověď odeslal(a) Iveta v Pondělí 17.Srpna 2009 13:55:16
P.Čížek, treba si uvedomiť, že nie všetci sme psychicky rovnako odolní resp. citliví...
Okrem toho niekto verí len tomu, čo chytí a obzrie si zo všetkých strán a sú aj takí, čo veria iným veciam medzi zemou a nebom...
Rozhodla som sa, že k radikálnemu riešeniu - výberu mandlí - sa odhodlám až vtedy, keď všetko ostatné zlyhá... ale rešpektujem váš názor a ďakujem za vašu skúsenosť.
-
Re: zákrok
51 odpověď odeslal(a) kennaz v Pondělí 17.Srpna 2009 20:01:35
pane Čížku, chápu Vás. Sama jsem se dost divila, co všechno se změnou psychiky řeší. Pobavil mne zejména Váš příklad s bolavým zubem. Před několika lety mě zubařka posílala na stomatochirurgii na extrakci zasažené osmičky. Odmítla jsem, neb naše rodinné osmičky mají tuhé kořínky a nejednomu na nich drží můstky. A ejhle, pod dásní je v zubu neošetřený kaz, který několik let mlčí. Jediné, co jsem udělala - jednak jsem se rozhodla, že ten zub chci, druhak jsem čas od času rozžvýkala hřebíček.
Napíši za pět let, jak jsem dopadla...
No a za další: od malinka se se mnou lítalo po specialistech různého druhu s tím i oním, dostala jsem mnoho diagnóz, pojedla mnoho léků a změna stále nikde. Až hádejte kdy... Vím, zdá se Vám to směšné, přesto je to má životní zkušenost.
Protože jsme na astrol. fóru, podotknu, že na hrotu placidova 6.domu mám Neptuna (přesně).
-
Re: zákrok
52 odpověď odeslal(a) Vanda v Pondělí 17.Srpna 2009 21:44:03
Iveto,
v tom případě bych vám do nejbližších měsíců velmi doporučovala udělat si ,,ekonomickou a časovou rozvahu " vlastního života, tj. vzít do ruky tužku a papír, napsat si, co denně musíte stihnout, kolik času to zabere, ujasnit si, co považujete za zásadní a nejde vynechat, bez čeho se dá obejít, případně co se dá delegovat na někoho jiného( děti, manžela, spolupracovnice). Vynahradit denně přiměřený čas spánku a týdně alespoň jednomu dni odpočinek. A nemilosrdně vyřadit všechno, co se nedá realisticky stihnout za 24 hodin vyměřeného času, protože kdybyste to neudělala vědomě vy sama, s vysokou pravděpodobností vás to z jiného konce dožene.
-
Re: zákrok
53 odpověď odeslal(a) kennaz v Pondělí 17.Srpna 2009 22:59:22
Vando, to je velmi cenná a univerzálně použitelná rada. Dobře, že zazněla.
-
Re: zákrok
54 odpověď odeslal(a) Iveta v Úterý 18.Srpna 2009 13:12:24
Ano, Vanda, pokúsim sa o ,,ekonomickou a časovou rozvahu " vlastního života, problém je len v tom, že mi robí ťažkosti delegovať povinnosti na iných, často z prehnanej empatie (či blbosti) ťahám za všetkých... Musím sa nad tým skutočne zamyslieť.
-
Re: zákrok
55 odpověď odeslal(a) kennaz v Úterý 18.Srpna 2009 13:55:33
Iveta, tento problém je častý a môže za ním stáť pocit, že keď to chcem poriadne, musím to urobiť sama... Pomáha uvedomiť si, že delegovaním povinností prejavujete i dôveru, že to tí ostatní zvládnu... Vôbec nevadí, že to urobia nie celkom podľa Vašej predstavy o výsledku ;-)
-
Re: zákrok
56 odpověď odeslal(a) Víťa Čížek v Úterý 18.Srpna 2009 20:34:27
Ad 45: Samozřejmě jsem Vás nemyslel, pane Trnko, Vy jste naopak jeden z čelných představitelů příčetné menšiny v tomto oboru (což dále nebudu rozvádět ani na vyzvání).
Jinak jsme se tímhle tématem doma dost zabývali a žena došla k zajímavému zjištění: kdykoli někde přijde řeč na psychosomatiku, vždycky je o psychických příčinách fyzických diagnóz. Ale ono to přece funguje (a skoro nikdo se tím nezabývá) i obráceně, tedy neuspokojivý stav těla jako příčina rozesrané psychiky. Za spoustu poruch těla přece člověk nemůže. Nezávisle na psychickém rozpoložení musím obstarat nákup a v chřipkové sezóně na mě někdo prskne. Před deseti lety jsem přežil autonehodu a těžko jsem svým stavem mysli mohl způsobit, že ten vůl za mnou usnul a napral to do mě. Mentální anorexie má přičinu v nespokojenosti s vlastním tělem (která je ovšem vyvolaná společenským diktátem zločinců z módních salonů, jak má holka vypadat).
Chtěl jsem zkrátka poukázat na to, že srovnáním mysli se zlepší tělesnýn stav, to je samozřejmě pravda a taky se to všude propaguje, ale bohužel se přitom často pomíjí, že když si někdo dá do pořádku tělesné neduhy, hned mu to začne lépe myslet. Mám to na sobě vyzkoušeno.
-
Re: zákrok
57 odpověď odeslal(a) Vanda v Úterý 18.Srpna 2009 22:52:34
S výjimkou vrozených vad a některých nehod za valnou většinu ostatních neduhů si člověk může. I za chřipku, přijde -li na to. Moje drobná zkušenost je, že když mám v práci frmol a jsem rozjetá jak vlak, může kolem mě kašlat a prskat bacily kdokoli a nechytím ani rýmu. Morál mi nedovolí. Onemocním, když si ten luxus pelešit se pár dní v posteli můžu dovolit.
A mimochodem, až teď jsem si uvědomila, že jsem jako dítě školou povinné měla jednu dobu pernamentně zanícené mandle. Kde nepomohla antibiotika, pomohla mi obyčejná šalvěj, kterou jsem několik týdnů denně kloktala. Je to už tak dávno, že už jsem na to pomalu zapoměla, protože už minimálně čtvrt století jsem angínu neměla.
Jinak samozřejmě - stav fyzický a psychický jsou propojené, jeden ovlivňuje druhý, o tom žádná. Ale než něco nevratného řezat, není lepší nejdřív zkusit upravit stav fyzický ( zmenšit námahu, tj. únavu a vypětí, nastolit odpočinek, začít s otužováním) aby tělo mělo možno spustit regenerační procesy, už to samo o sobě zlepší stav psychický, a dále se zaměřit i na stav psychický, aby se člověk nevyčerpával a nezhoršoval zpětně svůj fyzický stav vnitřními mentálními konflikty, které mu užírají nesmírně mnoho životní energie?
-
Re: zákrok
58 odpověď odeslal(a) Vanda ve Středu 19.Srpna 2009 08:41:46
Jen mi nedá, abych ještě nedoplnila. Je častým a celkem tristním jevem, že se málokterý poradce nebo terapeut ptá člověka, který u něj hledá pomoc, na fungování základních biologických funkcí. Tj. jak moc dotyčná osoba pracuje, jak jí, jak a kolik hodin denně spí, jak odpočívá, kdy naposledy měla souvislou možnost vypnout a odpočinout si na dobu alespoň jednoho týdne v celku.
Přitom s únavou a vyčepráním se jakýkoli problém, který by odpočatý člověk zvládl levou zadní, narůstá do obludných rozměrů. A potom poradce složitě řeší problém tam, kde by často stačilo, aby se osoba v potížích šla pořádně vyspat.
-
Re: zákrok
59 odpověď odeslal(a) falcon ve Středu 19.Srpna 2009 09:57:14
Víťo, to co popisujete jen prokazuje, že nemá smysl brát psychosomatický pohled na zdraví absolutně - jednosměrně. Už léta mne štvou názory všelijakých vědem, ať už jsou to ženy či muži fušující do našeho zdraví. Pokaždé tam můžeme konstatovat naprosto základní neznalosti o lidském těle, jakýsi somatický analfabetizmus. To by ještě nebylo nejhorší, kdyby se ten člověk do ničeho nepletl.
Pozoruji takové poléčovatele a mudrce už mnoho let a serou ne čím dál tím víc, někdy dokonce tak, že bych na jejich bohulibou činnost pamatoval nějakým paragrafem trestního zákona, kdybych měl tu možnost. Takoví fušeři do lidského zdraví mají plnou hubu celostního pohledu, karmických zátěží, přisedlých duší a všelijakých bloků. Tím budí dojem, že jsou úžasně in.
Protože je to nakonec především otázka kšeftu, potažmo jejich živobytí, obchodují vlastně s nadějí.
My, kdo takové "schopnosti" (či takovou drzost) nemáme, měli bychom se vzájemně podporovat ve střízlivém přístupu k našim patáliím.
Celá psychosomatika je založena na zkušenostech spousty dobrých lékařů, kteří si ve své odborné praxi vždy dokázali všímat pacienta v souvislostech s tím jak vlastně žije, co ho trápí, jakou má životosprávu. Tito lékaři si byli schopni uvědomovat mnohé souvislosti - až takové, že věděli, že "duše pláče žaludkem", apod. Vsadím se, že žádný z nich ani na okamžik nepodlehl pokušení tvrdit, že tento psychosomatický přístup k pacientovi je jediný správný a všeobsahující.
I já jsem svého času hledal odpovědi na své otázky v oblasti, které se módně říká esoterická, jakkoli málokdo přesně ví o čem to vlastně mluví.
Možná jsem podvědomě cítil, že brzy budu potřebovat pomoci. Dokud byl ještě čas (zcela objektivně) předejít infarktu, zanášel jsem se pitomtostmi. Měl jsem hřejivý pocit, že když mám dobré známosti s léčiteli i lékaři, jsem za vodou.
Nebyl jsem. První infarkt jsem přechodil. A nepřišli na to ani jasnovidní léčitelé, ani to neodhalilo zátěžové EKG. Přišlo se na to až tehdy, když jsem měl infarkt druhý a dostal se v jeho akutní fázi na koronarografické vyšetření - tam to bylo jasně vidět.
Během následujících let jsem si uvědomil, že šíleně záleží na tom, jestli se člověk dostane v pravý čas do pravých rukou. Pokud ano, je mu pomoženo. Pokud ne ....
Jsem dík tomu všemu blízko domněnce, že i přes veškeré teorie o karmě, andělích, Boží vůli či psychosomatice, jde nakonec především o jedno - mít kliku. Kliku na setkání s někým, kdo skutečně pomůže. A pokud je mi známo, teorii kliky ještě nikdo nenalezl.
Omlouvám se všem, které jsem tímto závěrem naštval.
-
Re: zákrok
60 odpověď odeslal(a) kennaz ve Středu 19.Srpna 2009 19:54:14
fralcone, teorie "kliky" je pozoruhodná, když jsi nenalezl, napiš. Jinak souhlasím. Já jsem štěstí na pravé lidi v pravou chvíli měla.
-
Re: zákrok
61 odpověď odeslal(a) M.B. ve Středu 19.Srpna 2009 20:20:22
Teorie Kliky je více než potřebná, neboť vrhá konečně světlo na tvrzení Jaký si to uděláš takový to máš. Bez souvztažnosti s teorií Kliky jde o rčení hraničící s trestností, ale po tomto doplnění jej lze z části vzít na milost.
-
Re: zákrok
62 odpověď odeslal(a) Iveta v Pátek 21.Srpna 2009 06:44:50
Dúfam, že to šťastie v pravý čas budem mať aj ja... Síce nedávno porovnávali na Slovensku úroveň nemocníc na Slovensku a Komárno, kde bývam, obsadilo z 83 nemocníc krásne posledné miesto. Inak je to tu fakt na zaplakanie čo sa týka zdravotníctva. Človek sa musí spoľahnúť len na seba a "vystopovať" si svoju diagnózu. Ešte dobre, že existuje internet.... =)
Falcona úplne viem pochopiť.